XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 SIERPNIA 2014 r. 2014-08-04

Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej pozostańmy na wspólną Adorację.

1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. Jutro jest liturgicznym wspomnieniem Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się też za naszego Ks. Proboszcza.

3. W środę Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza święta po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.
7. Również przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Wydatków mamy dużo, dlatego Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na bieżące potrzeby parafii, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na 15 sierpnia.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, który ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich. W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie. 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia; 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Planowane pielgrzymki do Częstochowy i Łagiewnik na 5 sierpnia i na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 12 -14 sierpnia z powodu braku chętnych na wyjazd, zostały w tym czasie odwołane. Ci, którzy zapisali się w zakrystii otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy. Odbiór w zakrystii u Siostry.

10. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.


2. Z naszego krajobrazu znikają złote łany zbóż. Okres żniw skłania do zadumy nad wartością daru, jakim jest chleb. Gdyby go zabrakło, to nie cieszyłby ani wakacyjny wypoczynek, piękna pogoda czy malownicze krajobrazy. Jezus polecił nam modlić się do Ojca o chleb powszedni. Gdy zasiadł z uczniami do paschalnego stołu, przemienił chleb w swoje Ciało i uczynił go pokarmem dla nas. Teraz także, podczas sprawowania tej Eucharystii, dary ziemi i owoc pracy naszych rąk staną się mocą Ducha Świętego pokarmem na każdy dzień. Niech nasz udział w tej Mszy Świętej będzie świadectwem naszej mocnej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina oraz prośbą, byśmy mądrze i roztropnie używali darów, jakimi nas Bóg obdarza.

3. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Organizacją grupy z naszej parafii zajmuje się… Możemy się zgłaszać… Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze dnia…, o godz.…

4. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
5. Spotkanie przed pielgrzymkowe gr. 2 św. Franciszka odbędzie się 10 sierpnia 2014 w parafii bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 16.00, na spotkaniu będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę oraz nabyć: czapki na wyjście,  koszulki na wejście, i zapisać się na autokary powrotne. Proszę zachęcić jeszcze wiernych do uczestnictwa w pielgrzymce.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie