XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27LIPCA 2014 ROK 2014-08-04


W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy. Przystępując do sprawowania świętych tajemnic naszej wiary, prośmy więc o łaskę dobrej modlitwy i przepraszajmy za nasze grzechy


1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po
Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dziś po Mszach świętych o godz.7.00, 9.00, 11.00 i 18.00, błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Przed kościołem można złożyć ofiarę na akcję pomocy organizowaną przez MIVA Polska dla misjonarzy i misjonarki. Bóg zapłać.

3. W środę zapraszamy też na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00.

4. W piątek będziemy obchodzić 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

5. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem; w środę, w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

7. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:
29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W dniach od 12 – 14 sierpnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuariów w Częstochowie, Licheniu, Łagiewnikach z Centrum Pielgrzymowania Jana Pawła II. Zapisy u Siostry w zakrystii z podaniem nazwiska, imienia, adresu, numeru pesel i numeru telefonu. Koszt pielgrzymki za przejazd i ubezpieczenie 110 złotych. Dwa noclegi we własnym zakresie. Noclegi będą w Domu Pielgrzyma „ARKA”. Koszt noclegów w zależności od pokoju. Pokoje mogą być 2 osobowe, 3 osobowe, 4 osobowe, 5 osobowe. Liczy się koszt pokoju dzielony na osobę. Wyjazd będzie 12 VIII o godz. 5.00 rano. Zapisy tylko do niedzieli 3 sierpnia włącznie podając także jaki pokój. Sprawa bardzo pilna bo chodzi o rezerwację dwóch noclegów w Licheniu. Warto pojechać.
10. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz, nad którym objął patronat Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Wójt Gminy Skrzyszów, odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30. Ufamy mocno, że Marsz zgromadzi wszystkich zatroskanych o wielką sprawę trzeźwości własnej i trzeźwości naszego Narodu, że zgromadzi także tych, którzy walczą z chorobą wszelkiego rodzaju uzależnień oraz osoby pragnące wspierać ludzi nią dotkniętych.

11. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Matylda Setlak l. 86. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

13. Pozostańmy na modlitwę o szczęśliwą i bezpieczna jazdę oraz błogosławieństwo pojazdów. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie