XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 CZERWCA 2014 r. ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJACEJ POMOCY 2014-06-22

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie Ks. Tadeusz Wszołek proboszcz z Pawęzowa, który przezywa 25 lecie kapłaństwa. W naszej parafii pracował jako Katecheta 8 lat. Witamy Go bardzo serdecznie. Gościmy dzisiaj Ks. dr hab. Bogusława Węgrzyna, który wygłosi kazania Odpustowe. Witamy Go serdecznie jak i nasze Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała wieczorem o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Oktawy. Jeśli są Rodziny w których nie było jeszcze Nawiedzenia prosimy zgłosić się w zakrystii. Dla tych Rodzin dalszy ciąg Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wakacjach. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek poświeceniem kwiatów i wianków oraz błogosławieństwem dzieci.

3. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

5. W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w piątek Gimnazjum na godz. 8.00. Natomiast Szkołę Podstawową i Przedszkole w piątek o godz. 9.00. Jest to zarazem uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 18. 00 połączona z procesją.

6. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niech nasz liczny udział w Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i emerytowanemu papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
7. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

8. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw w dni powszednie.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Seniorki Siostry Wizenny. Życzymy Jej dużo łask Bożych w życiu osobistym i zakonnym, potrzebnego zdrowia, ludzkiej życzliwości i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy by mogła realizować swoje powołanie w duchu założyciela Zgromadzenia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

10. Siostry Służebniczki zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w najbliższy wtorek 24 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele o godz. 18.00 a później dalsza część spotkania w Domu Sióstr.

11. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie –Krzyżu, dnia 26 czerwca tj. w czwartek od godz. 14.00 do 16.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała we Mszy świętej i w procesji ulicą Wiśniową oddając tym samym cześć Panu Jezusowi, który pozostał z nami pod postacią Chleba. Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali ołtarz główny i cztery pozostałe oraz trasę procesji wzdłuż ul. Wiśniowej. To podziękowanie kierujemy na ręce Siostry Albiny. A Jezus Eucharystyczny niech wszystkim błogosławi. Bóg zapłać.
Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

23.06.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Krystyna Osmola od brata Augustyna Sołtys