IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 30 MARCA 2014 r. 2014-03-29

Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu. W liturgii Kościoła nosi ona nazwę laetare – co oznacza: „radujmy się”. Nazwa ta kładzie akcent na paschalną radość i nadzieję. Wielki Post to czas sprzyjający refleksji nad własnym życiem. To czas rachunku sumienia, postanowień, dobrych uczynków. To czas oderwania się od grzechów i pokonywania słabości, które zniewalają. To także czas na postawienie sobie pytania: czy żyję w prawdzie? W tym pomogą nam Rekolekcje, które w Imię Boże rozpoczynamy a poprowadzi je Ks. dr hab. Marek Kluz z Uniwersytetu Papieskiego JP II w Tarnowie. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy Jego osobę naszą modlitwą polecając opiece Matki Bożej.

Chrześcijanin jest wezwany do tego, aby stanął w blasku prawdy, którą jest Chrystus – Światło życia. Musi jednak mieć odwagę, aby się poddać temu właśnie światłu. Niech pobożne uczestnictwo w Najświętszej Ofierze pomoże nam poznać prawdę i uczynić ją miarą naszego życia.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, Młodzieży i dla Starszych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza św. bez kazania a o godz. 18.30 nauka stanowa dla Młodzieży.

Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i w środę będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz.18.00. Nauka stanowa dla Matek i Ojców będzie w poniedziałek wieczorem na Mszy św.
Spowiedź będzie w czwartek od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Do chorych objazd będzie w piątek 4 kwietnia od godz. 14.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć samochodami. Jest to objazd na I piątek i przed świętami .
Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i we wtorek. We środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zakończenie Rekolekcji dla Starszych w czwartek o godz. 18.00. Szczegółowy program Rekolekcji, jest podany w Biuletynie Parafialnym, jest na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.

2. W tym tygodniu Msze święte w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek rano godz. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Natomiast w I piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem po I Drodze Krzyżowej a w I sobotę rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

4. Również w środę po wieczornym nabożeństwie w Domu Katechetycznym w rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II będzie wspomnienie o Nim w formie narracji noszące tytuł „Geniusz, Niezwykłość, Wielkość, Świętość” w wykonaniu młodzieży z naszego Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy.
5. W piątek o godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę 6 kwietnia podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 aspiranci liturgicznej służby ołtarza zostaną włączeni do grona ministrantów oraz będą przyjęte nowe kandydatki do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

7. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr. Specjalna informacja dotycząca remontu domu Sióstr będzie podana w maju. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

8. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

9. Zachęcamy do korzystania z kiosku Caritas przy kościele. Są w nim do nabycia
paschaliki i baranki wielkanocne. Są także do nabycia inne przedmioty. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, o korzystanie z kiosku w niedzielę.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia na wielkopostny dzień skupienia w najbliższą środę (2 kwietnia) do kościoła św. Maksymiliana przy ul. Urszulańskiej na godzinę 19.30.

12. Przypominamy o prośbie w sprawie przyjęcia młodzieży na Światowe Dni Młodzieży. Dzisiaj upływa termin zgłoszenia chętnych rodzin na ich przyjecie.

13. STOWARZYSZENIE RODZIN OFIAR KATYNIA KOŁO W TARNOWIE zapraszają do uczczenia pamięci w 74 rocznicę śmierci ZAMORDOWANYCH W KATYNIU POLSKICH OFICERÓW. Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę dnia 6 KWIETNIA 2014 ROKU 0 GODZ. 13.00 w Kościele xx. Filipinów, ul. J. Piłsudskiego 9 Po mszy św. odbędzie się uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Stefania Walasiewicz l. 75. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

15. Wszystkim na cały tydzień zwłaszcza na czas Rekolekcji życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.