II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16 MARCA 2014 r. 2014-03-22

Liturgia słowa drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor. Tam Jezus w obecności Piotra, Jakuba i Jana przemienia się. Św. Łukasz Ewangelista doda bardzo ważny szczegół pisząc, iż Jezus po to poszedł na wysoką górę z Piotrem Jakubem i Janem, aby się modlić. Tam na modlitwie Jezus przemienia się. Pokazuje – potwierdza, iż jest prawdziwym Bogiem. Niech dzisiejsza Eucharystia będzie umocnieniem naszej modlitwy. Niech Pan daje nam siłę do codziennej wiernej i ufnej modlitwy. Nade wszystko prośmy, aby Pan umacniał nas w najpiękniejszej modlitwie Kościoła, jaką jest każda Eucharystia – prawdziwe i rzeczywiste uobecnienie Bożej miłości.

Z miłości bowiem Pan przychodzi do nas w Eucharystii w swoim słowie i w swojej prawdziwej obecności pod postaciami chleba i wina. Podczas modlitwy Bóg przemienia człowieka. Otwórzmy zatem swoje serca i umysły na przemieniającą moc Boga. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Ofiary na ten cel w naszej parafii będą zbierane dopiero w niedzielę 23 marca.

3. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Czynić to będziemy podczas Nowenny do Św. Józefa po wieczornych Mszach świętych z wyjątkiem niedzieli, która będzie po Gorzkich Żalach.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o pisaniu Podziękowań i Próśb do Matki Bożej na Nowennę.


5. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na tę drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie Młodzież klas I Gimnazjum.

6. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 30 marca i potrwają do 4 kwietnia. Spowiedź będzie 3 kwietnia. Rekolekcje będą dla starszych, młodzieży i dla dzieci. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

8. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego. W nim są informacje o odprawianych Mszach świętych za zmarłych zamówionych podczas pogrzebu.

12. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie