II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 08.12.2013 2013-12-08

Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie
W dzisiejszą niedzielę odkrywamy, jak ściśle osoba Maryi związana jest z dziełem naszego odkupienia. Ona, Niepokalanie Poczęta jest wzorem dla naszego oczekiwania na spełnienie Bożych obietnic. Dlatego też z wielkim zaufaniem polecajmy Jej wstawiennictwu nasze adwentowe czuwanie i oczekiwanie na przyjście Pana.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone dla Sióstr zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Obejmijmy naszą modlitwą Kościół na Wschodzie i wesprzyjmy go naszymi ofiarami, które są zbierane przed kościołem.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Przed Roratami o godz. 16.40 śpiewamy Godzinki o NMP. Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia 3 figurki Matki Bożej.

3. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Roratach. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz Nawiedzenia w swoich domach. Przypominamy też, że wcześniej jest odprawiana Msza św. dziękczynna za Peregrynację z prośbą o błogosławieństwo dla Ich Rodzin i opiekę Matki Bożej. Prosimy pamiętać o wpisywaniu do Księgi Pamiątkowej Peregrynacji swoich modlitw podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przekazywaniu podziękowań i próśb na Nowennę w każdą środę po Nawiedzeniu.

4. W czwartek zapraszamy dzieci klas II i ich Rodziców na comiesięczne spotkanie przed I Komunią. Rozpoczęcie Roratami.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza Święta a po niej Adoracja. Rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Roraty. Droga Krzyżowa w piątek będzie po wieczornej Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę przeżyjemy jako Dzień Skupienia przygotowujący nas do Spowiedzi przed Świętami, która będzie 20 grudnia. Będą też zbierane przed kościołem ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr.

7. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie tej świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronują nam:
13 XII – Święta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
14 XII – Święty Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Dlatego wyrażamy Im wdzięczność za pracę w parafii i za modlitwy. Składamy Im najlepsze życzenia: by zawsze wierne Bogu, służyły Mu gorliwie na wzór swej Patronki, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Niech Dobry Bóg obdarza Siostry swoimi łaskami i darami a Matka Najświętsza niech otacza swoim płaszczem opieki wypraszając zdrowie i siły do dalszej służby i pracy w Kościele Chrystusowym. Życzeniom towarzyszy nasza modlitwa w Ich intencji. Bóg zapłać i Szczęść Boże Drogim Siostrom.

10. Informujemy o możliwości wyjazdu na 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowanej przez nasze Diecezjalne Biuro Podróży w dniach od 8 do 15 kwietnia 2014 roku z przeżyciem Niedzieli Palmowej. Jest też możliwość wyjazdu na Kanonizację Jana Pawła II w trzech wersjach. Zainteresowanych wyjazdem do Ziemi Świętej i na kanonizację Jana Pawła II zapraszamy na spotkanie we środę po wieczornym nabożeństwie w Domu Katechetycznego. Będą podane szczegóły związane z tymi pielgrzymkami. Warto skorzystać z takiej oferty naszego Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego.

11. W czwartek po Roratach będzie spotkanie wszystkich, którzy chcą się zaangażować w dzieło kolędników misyjnych. Prosimy o włączenie się w przygotowanie do tej akcji starszych, młodzież i dzieci, by było jak najwięcej grup kolędniczych. Spotkanie poprowadzi Siostra Katarzyna i Ks. Krzysztof. Zapraszamy do czynnego zaangażowania się w pomoc misjom.

12. Tajemnica Niepokalanego Poczęcia, jaką w tę drugą niedzielę Adwentu podziwialiśmy i rozważaliśmy, uświadamia nam, jak bardzo Pan Bóg dba o nasze zbawienie. Niech błogosławieństwo, które za chwilę otrzymamy, umocni nas w wypełnianiu naszego powołania i konsekwentnej trosce o zbawienie.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, a na trud owocnego przeżycia całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.