V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 MAJA 2006 ROK 2006-05-14

Zgromadzeni na niedzielnej Mszy Świętej jako wspólnota Kościoła przeżywamy radość spotkania ze zmartwychwstałym i żyjącym Zbawicielem. Nasze uczestnictwo w liturgii jest zewnętrznym znakiem jedności z Chrystusem, a także jedności między nami. Pan Jezus ukazał nam swoją wielką moc poprzez radosne wydarzenie wielkanocnego poranka i zapewnił nas o swojej bliskości. Ewangelia, którą dzisiaj usłyszymy, przypomni nam, że wszyscy jesteśmy latoroślami, oraz że powinniśmy trwać w Chrystusie, aby przynosić dobre owoce.

Parafia nasza przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II w liczbie 75. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień” wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00.

Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Za przygotowanie kościoła pod kierunkiem Siostry Marty, za ubiór kwiatami i za dar komunijny, którym jest piękny stojak do paschału. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali aby przygotować dzisiejszą Uroczystość z szczególnie Ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej składam Bóg zapłać oraz Siostrze Marcie za wystrój kościoła. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na pielgrzymkę do Tuchowa w środę 24 maja. Będą miały tam specjalne nabożeństwo i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 17.00. Wcześniej będzie wprowadzenie.

1. Po południu o godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe a po nim wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

2. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

3. W piątek jak zwykle Droga Krzyżowa będzie o godz. 20.00 w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci wraz z Rodzicami gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Próby będą we środę i czwartek o godz. 16.30.

5. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Prosimy o tym pamiętać.

6. Cała nasza Ojczyzna przygotowuje się do pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI. W tym przygotowaniu nie może zabraknąć i naszej parafii. Dlatego włączamy się nie tylko wysłuchując informacji ale jeśli możliwe bierzmy udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Benedyktem XVI zwłaszcza w Krakowie. Prosimy o to szczególnie młodzież, która ma możliwość uczestnictwa w różny sposób, przez pieszą pielgrzymkę z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży czy przez wyjazd specjalnym pociągiem w zorganizowanej grupie przy parafii Księży Misjonarzy czy prywatnie. Bilety są już do nabycia u Siostry w zakrystii dla wszystkich chętnych.. Tych, którzy zdecydują się wziąć udział w sposób zorganizowany prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub o kontakt: pieszo z Ks. Arturem Ważnym z Duszpasterstwa Młodzieży a pociągiem z ks. Leszkiem Smolarem w parafii Świętej Rodziny przy ul. Krakowskiej. Dla tych, którzy wezmą udział w tak zorganizowanej pielgrzymce będą to niezapomniane chwile. Na czas pielgrzymki dekorujemy nasze domy flagami narodowymi i papieskimi. W miarę możności dekorujemy nasze domy z plakatem Ojca Świętego Benedykta XVI, który możemy już nabyć w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

7. W piątek najbliższy przed wieczorną Drogą Krzyżową o godz. 19.30 będzie Msza Święta w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI przed Jego pielgrzymką do naszej Ojczyzny o której była mowa w informacjach związanych z pielgrzymką. Prosimy o liczną obecność na tej Mszy Świętej a później w Drodze Krzyżowej.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Przypominamy, że w najbliższą środę 17 maja odbędzie się Uroczystość nadania imienia Gimnazjum nr 6. Program będzie następujący: o godz. 10.00 Uroczysta Msza Święta połączona z poświęceniem sztandaru szkoły pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca, o godz. 11.30 odsłonięcie i poświęcenie Popiersia Patrona Szkoły Jana Pawła II i dalsza część w szkole. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej.

10. Bliskość Chrystusa zmartwychwstałego, której doświadczyliśmy także podczas tej Eucharystii, jest dla nas źródłem radości. Niech ona wzbudzi w nas głębokie i trwałe pragnienie trwania w jedności z naszym Zbawicielem.
Na dobre owoce tego trwania w Nim niech nas umocni Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.