XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 PAŹDZIERNIKA 2013 r. DZIEŃ PAPIESKI 2013-10-13

To już XIII nasz wspólny Dzień Papieski. Jest on wyjątkowy, bo rozpoczyna bezpośrednie przygotowania do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, którą Ojciec Święty Franciszek wraz z Kolegium Kardynałów wyznaczył na dzień 27 IV 2014 r.

Każdy Dzień Papieski wywołuje w nas fale dobrych, wzruszających wspomnień o Człowieku, który zawsze zadziwiał i ciągle zadziwia świat. Tegoroczny Dzień Papieski przeżywany jest pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Dziękując Bogu za ten dzień, przepraszajmy Go za nasz brak wytrwałej gorliwości w trosce o własną świętość życia budowaną nauczaniem błogosławionego Jana Pawła II.

Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel

Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie
wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Jest to Dzień Papieski dlatego będziemy modlić się z Jane Pawłem II. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski i swoimi ofiarami składanymi do puszek na placu przykościelnym możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendialna dla niezamożnej młodzieży. Dziękujemy młodzieży za pomoc w dzisiejszej zbiórce ofiar do puszek.

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz.

17.15. Kochani Rodzice przyprowadzajcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej

najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? To Ona właśnie szczególnie dzieci prosi o taką modlitwę. Zachęcajmy się wzajemnie i przychodźmy razem na wspólną modlitwę różańcową do kościoła.

4. W czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewne młodzież klas II Gimnazjum ich rodziców na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

5. Nasza Caritas rozprowadza różne przedmioty w tym znicze a także kartki na wypominki. Korzystajmy z tej okazji.

6. Przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

7. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę.

8. W przyszłą niedzielę 20 października będą coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Będą liczeni wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej. Przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie wydatków związanych z remontem domu Sióstr.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 października – święta Teresa z Avila 16 października – święta Jadwiga Śląska 17 października – święty Ignacy Antiocheński 18 października święty Łukasz Ewangelista

10. W parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę – 20 października o godz. 17.00 rozpocznie się w domu katechetycznym Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w środy o godz. 19.00 i niedziele o godz. 17.00. Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania.

11. Za tydzień, w niedzielę 20 października, odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Pawła Apostoła. Przy okazji marszu zostanie poświęcony Pomnik Dziecka Utraconego. Więcej informacji można znaleźć na stronie marszu – www.marszdlazycia.net Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!
12. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej i niejako „w przededniu” kanonizacji zapraszamy na szczególne spotkanie Jan Paweł II - promieniowanie świętości. Wykład na ten temat wygłosi ks. prof. Michał Drożdż. Spotkanie będzie miało miejsce w dniu 15 października 2013 r. we wtorek o godz. 17.00, w auli Jana Pawła II w Domu Katechetycznym przy tarnowskiej katedrze. Po nim o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w Bazylice Katedralnej.
13. W TVP 1 będzie emitowany serial poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Pierwszy z czterech odcinków w TVP 1 już 18 października o godz. 20.25. Kolejne trzy odcinki co tydzień w piątki o tej samej porze.

14. 26 października odbędzie się w Okulicach spotkanie misyjne Róż Różańcowych. Wyjazd z naszego dekanatu z Lisiej Góry o 7.45. Koszt wyjazdu 10 złotych. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii.

15. W piątek odeszła do wieczności + Adela Kopeć l. 88. Jej pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

16. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.