XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 PAŹDZIERNIKA 2013 r. 2013-10-06

Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w niedzielę rozpoczynającą 68 Tydzień Miłosierdzia. Chcemy dziś odnowić nasze pragnienie komunii z Bogiem, do której w Chrystusie zostaliśmy uzdolnieni i zaproszeni. Uwielbiamy Trójcę Świętą, która jest źródłem prawdziwej miłości, za dar życia ziemskiego oraz nadzieję szczęśliwej wieczności. Bóg w Trójcy Osób ogarnia nas nieskończoną miłością. Zobowiązuje nas ona do odpowiedzi, którą jest zachowanie ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego. Naszą modlitwą ogarniamy cały Kościół, a zwłaszcza tych, którzy angażują się bez reszty w pełnienie dzieł miłości bliźniego, służąc wytrwale Bogu w ubogich, chorych, cierpiących duchowo lub fizycznie oraz potrzebujących wsparcia.

Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie Msza św. podczas której będzie udzielany
chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może.

W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Różańcem.

Dzieci z klas II i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie
przed I Komunią na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i
Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Po nim Msza święta. Droga Krzyżową o godz. 20.00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

4. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz.

16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum przed kościołem. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.

6. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

7. Także w przyszłą niedziele będzie Odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Suma o godz. 11.00. Wcześniej w sobotę będzie noc czuwania. Nasza parafia jest zaproszona jak zwykle na godz. 20.00. Zachęcamy naszych parafian do liczniejszego uczestnictwa w tym czuwaniu maryjnym tym bardziej, że będzie w łączności z Dniem Maryjnym w Roku Wiary.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W ramach „Tygodnia Miłosierdzia” dzisiaj przy naszym kościele członkowie naszej Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. „Chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza dzisiaj także Caritas zbiera ofiary na pomoc dla Syrii.

10. W najbliższy piątek 11 października o godz. 18.00 odbędzie sie w katedrze w Tarnowie modlitewne spotkanie dla młodzieży pt: " Rio w Tarnowie", posłuchamy świadectw uczestników spotkania z Papieżem Franciszkiem podczas światowych dni młodzieży w Rio de Janeiro jakie odbyły się w lipcu tego roku. o godz. 18.oo różaniec, Msza św. świadectwa młodych, modlitwa uwielbienia i zakończenie Apelem Jasnogórskim ok 21.00.
11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.