XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 VIII 2013 r. 2013-08-24

Czas wakacji dla naszych dzieci i młodzieży dobiega końca. Przed nami staje Jezus Chrystus, Nauczyciel Dobry i jedyny nasz Odkupiciel, który niesie zbawienie nam i wszystkim ludziom. Po całotygodniowym trudzie zaprasza nas do wspólnego eucharystycznego stołu, przy którym chce nam okazać swoją łaskawość, obdarzyć mocą i pokojem. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, Jezus Chrystus wzywa nas dzisiaj do wejścia w to jedyne w swoim rodzaju sanktuarium naszego życia, jakim jest nasze sumienie, poprzez które w ciszy chce nam powiedzieć, jak blisko albo jak daleko jesteśmy od Jego odkupieńczej łaski i zbawiennej prawdy. Za każdy przejaw sprzeniewierzenia się naszemu sumieniu przeprośmy Go, abyśmy mogli z czystym sercem złożyć Najświętszą Ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

Na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Ks. Leszkowi za pracę w naszej parafii. Dzisiaj, uroczystość odpustowa w Starych Żukowicach. Suma odpustowa o godz.: 11.00.

2. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Zapraszamy na Mszę święta rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

5. Jest już tradycją, że diecezja, która rozpoczyna Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego udaje się z pielgrzymką pod przewodnictwem swojego biskupa do Sanktuarium w Łagiewnikach. Diecezja Tarnowska odbędzie taką pielgrzymkę 31 sierpnia w sobotę. Uroczysta Eucharystia będzie o godz. 12.00 sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża dla całej wspólnoty diecezjalnej. Po Eucharystii będzie czas wolny na posiłek i osobistą modlitwę. Zakończeniem pielgrzymki będzie wspólna Godzina Miłosierdzia o 15.00. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania a chorych i starszych do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie. Diecezjalne Radio RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz przeprowadzi transmisję radiową z Łagiewnik od godz.12.

6. W przyszłą niedzielę uroczysta suma na Rynku Głównym w Nowym Sączu, w 50. Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, pod przewodnictwem Biskupa tarnowskiego, będzie o godz.: 12.00.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 VIII – Święta Monika, matka Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

28 VIII – Święty Augustyn (354-430), syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

8. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki. Niech błogosławieństwo Boże uzdolni nas do dawania świadectwa sumienia. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWEM

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” a w nim m. i. o tym jak entuzjastycznie witana jest ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która wędruje od Władywostoku do Fatimy w obronie życia.

Tarnowska KANA informuje, że trwa rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2013/14: młodzież gimnazjalna i ponad gimnazjalna: na kursy i korepetycje językowe i przedmiotowe oraz przygotowanie do egzaminów i matury, dzieci szkoły podstawowej: do Centrum Systemowego Rozwoju JUNIOR dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodzice: do Centrum Wczesnego Wspomagania i Rozwoju PROGRES realizowanego bezpłatnie we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

Zajęcia w Tarnowie oraz w Tarnowie-Mościcach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach i Internecie: www.kana.pl