XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 CZERWIEC 2013 ROK 2013-06-30

Rozpoczęły się wakacje. Wielu po trudach pracy chce odpocząć. Jak to dobrze, że jesteśmy dziś na Eucharystii, bo przecież trudno człowiekowi wierzącemu wyobrazić sobie odpoczynek w oderwaniu od Boga. On nam pomoże rozpoznać do końca swoje powołanie, bo przecież w stosunku do każdego z nas ma cudowny plan miłości. Dla każdego inny. Za to, że ociągamy się z rozpoznaniem tego planu miłości, szczerze teraz przeprośmy.

1. Dzisiaj Msze święte wg porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W czasie wakacji nie będzie Nieszporów.

2. Jutro 1 lipca w Tuchowie rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Przed cudownym obrazem będą modlić się m.in. rodziny, chorzy, osoby duchowne, rolnicy, żołnierze, samorządowcy i kolejarze. „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” – takie hasło będzie towarzyszyć odpustowi. Codziennie w sanktuarium, którym opiekują się redemptoryści będą Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.30. Szczegóły na afiszu.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz w tygodniu. Od środy będzie przerwa Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy na czas wakacji do 4 września. Prosimy przynieść do kościoła obrazy z dodatkami.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Dzieci do Chrztu prosimy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

7. W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej rano od 8.00 do 9.00 i po Mszach świętych wieczornych oprócz piątku i soboty. Narzeczeni przyjmowani są jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.

8. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie oraz do Dębicy w sobotę 27 lipca. Zapisy u Siostry w Zakrystii.

Prosimy o odbiór pieniędzy, te osoby, które zapłaciły za odwołaną pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy, Łagiewnik.

9. Klub Sportowy "Iskra" Tarnów zaprasza dzieci i młodzież do lat 18 na turnieje piłki nożnej "Wakacje z "Iskrą" w ramach akcji UMT "Lato w mieście, bezpieczne wakacje, Tarnów 2013". Turnieje będą zorganizowane w każdy wtorek i czwartek, począwszy od 2 do 25 lipca (8 turniejów) od godz. 9.00 - 14.00. Zajęcia są bezpłatne, do godz. 9.15 powinny zgłaszać się 6 osobowe "drużyny podwórkowe", każdy turniej kończy się wręczeniem medali złotych, srebrnych i brązowych.

10. W związku z wprowadzonym przez Urząd Miasta nowym oznakowaniem w rejonie kościoła informujemy kierowców, że na ul. Żurawiej przy ogrodzeniu obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o stosowanie się do ustawionych znaków pionowych.

11. „Być solą ziemi” to hasło 31 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasna Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2013 r. Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy chętnych pragnących pielgrzymować z grupą nr 1 – „Najświętsza Maryja” z Bazyliki Katedralnej prowadzone będą od 22 lipca, w godz. 16.30 do 18.00 w poczekalni kancelarii katedralnej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko do klasy VI włącznie tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas.

12. . „Panie, chcę pójść za Tobą...”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na tej drodze ku Bogu. Nie chcemy oglądać się wstecz, ale chcemy iść i głosić królestwo Boże.

Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.OGŁOSZENIA DODATKOWE
W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


01.07.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): ++Edward, Genowefa Kiwior od Marty Tułacz z rodziną

02.07.13 (wtorek), poza (ogł. o 18.00): +Marcin Wojtas od kolegów ze studiów

03.07.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Marian Malec od pracowników

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie, inspektorat w Bochni

04.07.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Kiełbasa od uczestników pogrzebu

05.07.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Zdziebko od od rodziny Zabłotny

06.07.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Ireneusz Drwal od Dyrekcji, koleżanek i kolegów z Huty Szkła „Alicja”Informacje o Mszach św. odprawianych poza parafią w czasie wakacji będą wywieszone w gablocie ogłoszeń.
CZUWANIE MŁODZIEŻY NA TUCHOWSKIM WIELKIM ODPUŚCIE


W najbliższy piątek 5 lipca, podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego odbędzie się Czuwanie Młodych. Spotkanie będzie miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i rozpocznie się o godz. 21.00 koncertem ewangelizacyjnym Magdaleny Frączek i zespołu LOVE STORY. Po koncercie przewidziano czas na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz spowiedź świętą. Czuwanie zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy!

„Duszpasterstwo Kolejarzy Diecezji Tarnowskiej zaprasza na pielgrzymkę rodzin kolejarskich do Tuchowa w sobotę, 6. lipca 2013. Msza św. wraz z procesją dla pielgrzymów zostanie odprawiona o godz. 11:00

o. Stanisław Jopek SJ, duszpasterz kolejarzy”.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie