XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2013 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2013-06-23

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczył Moderator Kurii Diecezjalnej w Tarnowie Ks. Zbigniew Pietruszka. Witamy Go bardzo serdecznie. Witamy Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z procesją eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać Litanie do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

2. Jutro w poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

3. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach świętych. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłości Boga i bliźniego.
4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w piątek Gimnazjum na godz. 8.00. Natomiast Szkołę Podstawową i Przedszkole w piątek o godz. 9.00.


5. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi i emerytowanemu papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

7. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw w dni powszednie.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Seniorki Siostry Wizenny. Życzymy Jej dużo łask Bożych w życiu osobistym i zakonnym, potrzebnego zdrowia, ludzkiej życzliwości i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy by mogła realizować swoje powołanie w duchu założyciela Zgromadzenia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

9. Miło nam poinformować, że w domu naszych Sióstr, w którym jest prowadzony remont, została poświecona kaplica i erygowane zostało Tabernakulum przez naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Będą mogły Siostry adorować Chrystusa w swoim domu i modlić się także w intencji naszej parafii. Z tej uroczystości są zdjęcia w gablocie ogłoszeń.

Przy okazji dziękujemy za złożone ofiary na remont ich domu. Przypominamy, że w dalszym ciągu będą prowadzone zbiórki przed kościołem w III niedziele miesiąca. Można też wpłacać na konto parafii z dopiskiem „Remont”, które jest podane w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. lub bezpośrednio złożyć ofiary na ręce Siostry Przełożonej.

10. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie Krzyżu dnia 27 czerwca tj. w czwartek od godz. 14.30 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

11. Kontemplując obraz Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, możemy wniknąć pełniej w misterium Chrystusa i pogłębić nasz osobisty związek z Nim. Niech będzie to dla nas zachętą, by nie tylko wzywać Maryję, lecz także z Nią dążyć do pełnej jedności z Jej Synem.

Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.


Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zaprasza małżeństwa i rodziny na VI Diecezjalne Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu 30 czerwca 2013 r.
Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 11.00. Patronat nad spotkaniem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie