XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 CZERWCA 2013 r. 2013-06-15

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy diecezjalne Święto Rodziny. Dzień ten staje się więc dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za nasze rodziny oraz do wielkiej modlitwy za nie. Prośmy więc w czasie tej Eucharystii, aby Chrystus zechciał swoją łaską nasze wspólnoty rodzinne umacniać i przemieniać, aby stawały się one święte na wzór Świętej Rodziny.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 wieczorna Msza św. połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

W dzisiejszą niedzielę jest prowadzona przed kościołem kolejna inwestycyjna zbiórka ofiar na remont domu Sióstr Służebniczek Dębickich. Dziękujemy za życzliwe ofiary złożone na ten cel.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornej Mszy świętej. W środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. Zbigniew Pietruszka, Dyrektor Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Po niej będzie procesja eucharystyczna z racji Odpustu parafialnego, dlatego prosimy o liczny udział także w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów. Po południu będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do przeżycia Odpustu parafialnego by uczcić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i zyskać Odpust. O godz. 9.00 odprawi dziękczynną Msze świętą Ks. Tadeusz Górka duszpasterz w USA przeżywający 25 lecie kapłaństwa.

Ponawiamy prośbę o pomoc Siostrze w ubiorze kościoła na Odpust. Dziękujemy za dotychczasową troskę o piękno naszego kościoła. Bóg zapłać.

Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 17.00.

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Służby Ołtarza w celu przygotowania do Odpustu.

4. Również w przyszłą niedzielę 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5 .Od przyszłej niedzieli będzie porządek wakacyjny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00.

6. We środę zapraszamy całą Radę Duszpasterską na spotkanie. Rozpoczęcie Mszą świętą i Nowenną w kościele a później w Domu Katechetycznym. Będą omawiane m. i. sprawy cmentarza parafialnego. Prosimy o sumienną obecność wszystkich.

7. W czwartek spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie wieczorną Mszą świętą w kościele a po niej spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

17 VI – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”

21 VI – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży

9. 22 czerwca 2013 roku w Sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej odbędzie się spotkanie wszystkich pielgrzymów podróżujących z Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym Z OKAZJI 25 LECIA PIELGRZYMOWANIA. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH na wspólną Eucharystię na godzinę 10:00 do Groty NMP z Lourdes. Z pamięcią w modlitwie ksiądz Czesław Konwent dyrektor Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego

10. W sobotę, 22 czerwca br. od godziny 12.00 Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zaprasza do Parku Strzeleckiego w Tarnowie na piknik rodzinny. W programie atrakcje dla dzieci, młodzieży i rodziców. Wstęp wolny.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i naszego Biuletynu Niedzielnego.

12. Wszystkim na cały Tydzień życzymy Szczęść Boże

AKTUALNOŚCI

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

17.06.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Maria Łakoma od uczestników pogrzebu

18.06.13 (wtorek), godz. 6.30: +Bronisław Witek od rodziny Obalów

18.06.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Bronisław Witek od uczestników pogrzebu

19.06.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Maria Kuta od uczestników pogrzebu

20.06.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu

21.06.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Krzysztof Trela od siostry Lucyny z rodziną

21.06.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Krzysztof Trela od uczestników pogrzebu

22.06.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu

Festyn Rodzinny „Powitanie Lata 2013” na stadionie Klubu Sportowego ISKRA!