X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 CZERWCA 2013 r. 2013-06-09

Wszyscy podlegamy prawu zmiany, które sprawia, że z biegiem czasu zmienia się nasz wygląd, nasze myślenie. Zmienia się nasz sposób reagowania na bodźce, pragniemy innych spraw i rzeczy. Jednak to, co powinno być niezmienne dla nas wszystkich, to pragnienie nieba i dobrego przygotowania się na spotkanie z Bogiem w wieczności. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Przypominam, że w czerwcu codziennie po wieczornej Mszy świętej w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy szczególnie Rodziny które przyjmowały Obraz by podziękować za dar Nawiedzenia i uczestniczyć we Mszy św. w ich intencji.

4. W piątek comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i parafialny oddział Caritas. Zakończenie Adoracji o godz. 17.40 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Litania do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza święta a o godz. 20.00 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy. Program zawieszony w gablocie ogłoszeń.

5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców będzie w tym miesiącu w przyszłą niedzielę 16 czerwca w po Mszy św. o godz. 7.00. ze względu na Odpust parafialny, który będzie w czwartą niedzielę miesiąca.

W przyszłą niedzielę będzie prowadzona przed kościołem kolejna inwestycyjna zbiórka ofiar na remont domu Sióstr Służebniczek Dębickich. Prosimy o życzliwe ofiary na ten cel.

6. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie oraz do Dębicy, organizowanej przez Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 15 czerwca (sobota), koszt 20 zł. Zapisy i szczegóły u Siostry w Zakrystii. Zapraszamy serdeczne całe rodziny; dorosłych i dzieci.

7. W tym tygodniu patronujĄ nam:

10 VI – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński
11 VI – Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła
13 VI – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, czczony i kochany od wieków na całym świecie 14 VI – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau 15 VI – Błogosławiona Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica, klaryska, a wpierw żona Bolesława Pobożnego, księżna kaliska

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Planowana pielgrzymka w dniach od 11 – 13 czerwca do Częstochowy, Lichenia i Łagiewnik nie odbędzie się z powodu małej ilości zgłoszonych uczestników. Planowane są pielgrzymki w innym terminie o których będzie informacja.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Weronika Ptak – Kobierska l. 78. Jej pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

10. Przyjmując Boże błogosławieństwo, miejmy świadomość, że towarzyszy nam ono stale, ilekroć realizujemy plan zbawienia, jaki Bóg ma wobec każdego z nas. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

10.06.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Anna Sacha od uczestników pogrzebu

11.06.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Maria Łakoma od uczestników pogrzebu

12.06.13 (środa), godz. 6.30: +Mieczysław Szatko od Katarzyny i Mirosława Wajdowicz

12.06.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu

13.06.13 (czwartek), godz. 6.30: +Kazimierz Kiełbasa od syna Wiesława z rodziną

13.06.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Kiełbasa od uczestników pogrzebu

14.06.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Bronisław Witek od uczestników pogrzebu

15.06.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Rzońca od uczestników pogrzebu