III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 IV 2013 ROK 2013-04-14


Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie”, buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego, z którego usłyszymy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.


Składka na tacę będzie przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.


1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza święta połączona z Nieszporami o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

3. W środę jak zwykle zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że udział w niej biorą rodziny, które przyjęły Obraz w ostatni tydzień. Wcześniej jest Msza święta dziękczynna za Nawiedzenie.

4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Kapłańską i rozpocznie ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel. Odpust w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Suma o godz. 11.30.


5. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra w trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”! Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.

6. W dniach 11 do 13 czerwca odbędzie się coroczna pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Łagiewnik. Zapisy u Siostry w zakrystii z podaniem nazwiska, imienia, adresu i numeru pesel i telefonu. Koszt za przejazd i ubezpieczenia 100 złotych. Wpłata przy zapisie. Ilość miejsc ograniczona.

7. W trzeci czwartek miesiąca tj. 18 kwietnia po Mszy św. wieczornej będzie w Domu Katechetycznym bł. Jana Pawła II, spotkanie formacyjne dla całej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Obecność obowiązkowa.


8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Genowefa Sieradzka l. 93. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….. .

9. Kościół rozsyła nas, abyśmy tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże wzbudzi w nas pragnienie poznawania Pisma św. Niech to błogosławieństwo pomaga nam w codziennym pochylaniu się nad słowem, które umacnia naszą wiarę. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


15.04.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Piaskowy od uczestników pogrzebu

16.04.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu

17.04.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Zuzanna Cieplak od uczestników pogrzebu

18.04.13 (czwartek), godz. 6.30: +Ireneusz Drwal od Dyrekcji, koleżanek i kolegów z Huty szkła „Alicja”

18.04.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Wiktoria Małek od uczestników pogrzebu

18.04.13 (czwartek), godz. 18.00: +Bogusława Habel od sąsiadów z ul. Woszczerowicza

19.04.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Urszula Kaczmarek od uczestników pogrzebu

19.04.13 (piątek), godz. 18.00: +Edward Kiwior od chrzestnego

20.04.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Edward Kiwior od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie