Rocznice narodowych tragedii 2013-04-07

Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości zaprasza mieszkańców Tarnowa i okolic do wzięcia udziału w przygotowywanych obchodach 3. Rocznicy Tragedii Smoleńskiej i 73. Rocznicy Ludobójstwa w Katyniu.

We wtorek 9 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy do Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie (ul. Narutowicza 38) na filmowy wieczór "96 niedokończonych życiorysów". Wstęp wolny.

Środowe uroczystości rocznicowe 10 kwietnia rozpocznie o godzinie 18:00 Msza Święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii pod Smoleńskiem w Kościele OO. Bernardynów.
Po Mszy, ulicami Bernardyńską, Szeroką i Lwowską przejdzie MARSZ PAMIĘCI pod Pomnik Ofiar Stalinizmu.
W tym miejscu odczytany zostanie m.in. Apel Pamięci, złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.

Organizatorzy, ponawiając zaproszenie, proszą jednocześnie uczestników o godne uczczenie pamięci poległych w Katyniu i ofiar narodowej tragedii sprzed 3 lat.