UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 III 2013 r. 2013-03-30


Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do nigdy niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Przeprośmy Boga za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.


1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o
godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z Nieszporami świątecznymi i z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. W tygodniu Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornych Mszach świętych, które będą o godz. 18.00.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą
niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

3. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8 rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować! Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorną Mszę święta.

4. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po przerwie rozpoczyna się dalsza część Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że Rodziny, które przyjęły Obraz przychodzą na Mszę św. dziękczynną za Nawiedzenie i przynoszą Podziękowania i Prośby do Matki Bożej na Nowennę.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00

6. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Błogosławiony Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne Objawienie się Miłosierdzia Bożego”
.Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem Caritasu w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękuję także za liczny udział w Gorzkich Żalach i w Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Mirosławowi i Leszkowi, Szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję Siostrom Zakonnym, Siostrze Przełożonej Albinie, Jordanie, Katarzynie, Wizennie p. Organiście z zespołem, Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Dziękuję za sprzątanie kościoła, za wykonanie dekoracji w kościele, ołtarza, Ciemnicy i Grobu Bożego pod kierunkiem Siostry Albiny. Wszystkim dziękuję za poświęcenie czasu dla piękna naszego kościoła. W szczególny sposób dziękuję Rodzinie Błog. Edmunda Bojanowskiego. Kosztowało to dużo pracy i przygotowania. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekoracje i kwiaty w czasie Gorzkich Żali, które zostały przekazane Siostrze Albinie. Efekty waszych ofiar widać w kościele. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

Ks. Proboszcz

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki,
pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

10 Niech radosne Alleluja, które za chwilę rozlegnie się podczas liturgicznego rozesłania nas, uczniów Chrystusa, pomoże nam zanieść Chrystusowy pokój tym, którym go brakuje: chorym, cierpiącym, samotnym, bezrobotnym, wątpiącym, a nawet niewierzącym. Niech Chrystusowy pokój gości w naszych sercach, w naszych domach, wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Niech radość wielkanocna nigdy nie zgaśnie w naszych sercach! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich swoimi łaskami, darzy zdrowiem, siłą i radością. Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie. Alleluja.
Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie