II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 LUTY 2013 r. 2013-02-24

„Stójcie mocno w Panu, umiłowani” – tymi słowami zachęca nas dzisiaj św. Paweł do otwarcia się na tajemnicę Boga z myślą, aby nas przemieniał i kształtował na swój obraz i podobieństwo. Nasze aspiracje nie wyczerpują się w ziemskim życiu. Nasza ojczyzna jest w niebie. Bynajmniej nie znaczy to, że mamy przebywać wyłącznie na Górze Przemienienia i przestać interesować się tym światem. To nie tak. Jezus nie pozwolił apostołom zachwyconym tym, co zobaczyli, rozbić namiotów na górze. Nie wolno o tym zapominać. Na Górę Przemienienia idzie się przez Górę Błogosławieństw, Górę Oliwną i górę Kalwarię. Bez Bożej pomocy wędrówka ta jest jednak niemożliwa. Dlatego jesteśmy tu dzisiaj, na Eucharystii, na naszej Górze Przemienienia. Dzisiaj w naszej parafii gościmy misjonarza w Boliwii Ks. Marcina Barwacza. Witamy Go bardzo serdecznie.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.
Po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dlatego dzisiaj w kościołach zorganizowano specjalną zbiórkę pieniężną do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o pisaniu Podziękowań i Próśb do Matki Bożej na Nowennę.

Również we środę 27 lutego będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej. Rozpoczęcie Mszą świętą i Nowenną a następnie spotkanie w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Rady

4. W tym tygodniu przypada pierwszym piątek miesiąca, i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.
W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na drugą Drogę Krzyżową zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum i poprowadzenie rozważań.

5. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 10 marca. Spowiedź będzie 12 marca. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 będzie przyjęcie kandydatów do grona Ministrantów i do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Serdecznie zapraszamy Rodziców i rodziny tych dzieci.

7. W poniedziałek 25 lutego odbędzie się kolejne spotkanie Rodziny bł. Edmunda. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 17.00 do kościoła a później do domu Sióstr.

8. Jak już informowaliśmy Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 11 marca w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Dlatego w sobotę 9 marca rozpocznie się Nowenna przed Bierzmowaniem podczas Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o sumienną obecność.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego. W nim są informacje o odprawianych Mszach świętych za zmarłych zamówionych podczas pogrzebu.

12. Dyrektor Przedszkola nr 15 w Tarnowie- Krzyżu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na rok szkolny 2013/2014. w pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia dzieci uczęszczających już do Przedszkola a następnie tych, które w przyszłym roku chciałyby uczęszczać. Szczegóły dla zainteresowanych w gablocie ogłoszeń.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Wiesław Łabno l. 56 i + Marek Marszalek l. 56. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..
14. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.