II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 STYCZNIA 2013 r. 2013-01-20

We wspólnocie Kościoła przystępujemy do sprawowania Najświętszej Ofiary, kierując błaganie do Ducha Świętego, by uzdolnił nas do godnego sprawowania świętych tajemnic. To Duch Święty jest dawcą charyzmatów i darów dla dobra wspólnoty wiernych. Dziś dziękujmy szczególnie za sakrament bierzmowania, przez który Duch Święty uczynił nas dojrzałymi dziećmi Kościoła. Niech łaska i tchnienie Ducha Świętego odżyją w nas, niech rozpalą w nas większą miłość, uczynią nas odważnymi, konsekwentnymi w wierze oraz uzdolnią do troski o jedność w Kościele. Do troski i modlitwy o jedność wzywa nas w tych dniach Kościół, przeżywając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

1. Msze święte jak w każdą niedzielę. Niedzielne Nieszpory będą połączone z wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

3. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada we wtorek. Adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8.00 i będzie trwać do godz. 17.00. O godz. 17.00 zakończenie Adoracji i wieczorna Msza święta. Adoracja w ciągu dnia będzie odbywać się w ciszy.

Szczegóły Adoracji także w gablocie ogłoszeń, w Biuletynie Niedzielnym i na stronie internetowej naszej parafii. Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy aby Rodziny przyjmujące Obraz przychodziły na Mszę świętą i Nowennę przynosząc Obraz i zostawiając listę Rodzin, które przyjęły obraz w tygodniu.

5. W sobotę 26 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup: Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowej w Kościele. Rozpoczęcie w Kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.45, później Msza Święta i spotkanie w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40 Godzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja będzie po południu. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W tym tygodniu patronują nam:

21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

26 I – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

8. Porządek kolędy.....załącznik...

9. Usłyszymy za chwilę wezwanie: „Idźcie w pokoju Chrystusa". Sam Jezus posyła nas do świata, w którym żyjemy, i zobowiązuje nas, by ten świat przemieniać, by aktywnie na niego wpływać, by budować jedność, by kształtować go według woli Boga. Potrzebujemy do tego umocnienia, które płynie z ofiary Jezusa. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

21.01.13 (poniedziałek), godz. 6.30: +Maria Łakoma od sąsiadów Dziedziców

21.01.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): ++Józef (on) Piaskowy od Alicji Mucha z rodziną

22.01.13 (wtorek), godz. 8.00: +Mieczysław Szatko od Róży Mariana Krzyżaka

22.01.13 (wtorek), poza (ogł. o 8.00): +Andrzej Kołpa od kuzynek Ireny, Eli i Anety

22.01.13 (wtorek), poza (ogł. o 8.00): +Józef Babiarz od uczestników pogrzebu

23.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Roman Gancarz od Jana i Teresy Krupa

23.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Roman Gancarz od uczestników pogrzebu

24.01.13 (czwartek), godz. 6.30: +Bogusława Habel od szwagierki z mężem i dziećmi

24.01.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Helena Sikora od uczestników pogrzebu

25.01.13 (piątek), godz. 6.30: +Stanisław Małek od siostry Krystyny z synem Krzysztofem i chrześniakiem Lesławem

25.01.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Stanisław Małek od uczestników pogrzebu