NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 STYCZNIA 2013 r. 2013-01-12

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Jezusa, który rozpoczyna publiczną działalność – idzie do swojego ludu. Bez rozgłosu przychodzi nad Jordan i staje w szeregu pokutników, aby jak oni przyjąć od Jana chrzest. Namaszczony Duchem Świętym i mocą, z pieczęcią Ojca, który potwierdza Jego misję, pójdzie do niewidomych, do jeńców, do mieszkających w ciemności grzechu, aby im ogłosić swoje Prawo – Ewangelię miłości. Do nas przychodzi w każdej Mszy Świętej. Uczestnicząc dzisiaj w Eucharystii, dziękujmy Bogu, że objawił nam się w swoim Synu i przez sakrament chrztu świętego otworzył przed nami „podwoje wiary" oraz przyjął nas do wspólnoty ustanowionego przez Chrystusa Kościoła. Aby nasz udział w tych misteriach był miły Bogu i dla nas owocny, prośmy najpierw Boga o przebaczenie naszych grzechów i dopełnienie łaską zaniedbanego przez nas dobra. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami. O godz. 15.00 będą Jasełka w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Zapraszamy serdecznie.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
2. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy Rodzin na ul. Wiśniowej kolejne Rodziny będą przyjmowały Obraz przy ul. Krzyskiej od Wiśniowej i poprzeczne od ul. Jagodowej, Kalinowej, Sosnowej, Modrzewiowej.

4. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii
kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 3 564 zł. Kolędowało 9 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się ok. 50 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne.

5. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania. W grudniu ofiary na ten cel wyniosły 1 542 złote. Bóg zapłać za każda życzliwa ofiarę.

7. Miło nam poinformować, że nasza Szopka bożonarodzeniowa wygrała konkurs. Szczegóły konkursu są w obecnym wydaniu w Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia u ministrantów. Pamiętajmy też o zabraniu Biuletynu Niedzielnego.

8. W czasie ferii zimowych w Domu Katechetycznym będą prowadzone nieodpłatnie zajęcia z judo dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek i czwartek od godz. 11.
Informujemy również, że są wolne miejsca na zajęciach z aerobiku dla pań prowadzonych w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek. Zapisy u prowadzących zajęcia instruktorek.


9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Kuta l. 67. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nas Panie…

10. Nasz udział we Mszy Świętej kończymy obrzędem rozesłania, który ma nam uświadomić, że przeżyte misterium winno znaleźć swoje przedłużenie w naszym codziennym życiu i zaowocować apostolską gorliwością w dawaniu świadectwa naszej wierze. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, umacnia nas w wierności Bogu i Ewangelii, i Kościołowi, aby o każdym z nas można było powiedzieć: „Przeszedł on, dobrze czynić”. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


OGŁOSZENIA DODATKOWEKomunikat: "October Baby" w Tarnowie

Od 15 do 19 stycznia w Oratorium przy Kościele św. Filipa Neri i Krzyża Świętego w Tarnowie (Kościół XX. Filipinów), codziennie o godz. 16:30 będzie można na specjalnych seansach zobaczyć głośny amerykański film obyczajowy „Październikowe dziecko. Każde życie jest piękne" (prod. z roku 2012), będący poruszającą opowieścią o niedoszłej ofierze aborcji.

Na projekcje w Oratorium XX Filipinów, organizowane przez Stowarzyszenie KoLiber wstęp jest wolny. Film przybywa na specjalne projekcje do Tarnowa w ramach ogólnopolskiej akcji "Koliber dla życia". To akcja Stowarzyszenia KoLiber na rzecz ochrony życia od poczęcia. Akcja ma na celu uświadomienie polskiego społeczeństwa na temat tego czym jest aborcja, w jakich polskich placówkach medycznych jest ona dokonywana oraz jak poważnym problemem społecznym jest zabijanie nienarodzonych dzieci w Polsce.

Projekcje filmu w Oratorium XX. Filipinów przy ul. Piłsudskiego 9 w Tarnowie odbywać się będą codziennie w dniach 15, 16, 17, 18 i 19 stycznia o godz. 16:30. Wstęp wolny !

***

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

14.01.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Babiarz od uczestników pogrzebu
15.01.13 (wtorek), godz. 6.30: +Mieczysław Szatko od brata Antoniego z rodziną
15.01.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Helena Sikora od uczestników pogrzebu
16.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Zofia Miczek od uczestników pogrzebu
17.01.13 (czwartek), godz. 6.30: +Bogusława Habel od teściów
17.01.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Tadeusz Jacheć od uczestników pogrzebu
18.01.13 (piątek), godz. 6.30: +Edward Kiwior od córki Bożeny
18.01.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Genowefa Kiwior od uczestników pogrzebu
19.01.13 (sobota), godz. 6.30: +Zuzanna Cieplak od Janusza Kiełbasy z rodziną
20.01.13 (niedziela), poza (ogł. o 7.00): +Helena Sikora od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie