II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 6 STYCZNIA 2013 r. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 2013-01-06

Obchodzimy dziś w liturgii Kościoła uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy do małej wioski Betlejem przybyli mędrcy ze Wschodu, aby oddać hołd Dzieciątku Jezus. Choć byli poganami, Bóg objawił im prawdę, że to małe Dziecko jest kimś wielkim, jest Królem narodów, obiecanym Mesjaszem i Zbawicielem świata. Dlatego - jak to nam przypomni Ewangelia - oddali Mu pokłon i złożyli dary. My również podczas obecnej Mszy Świętej pragniemy Jezusowi, naszemu Panu, oddać pokłon i złożyć dary. Jednym z najpiękniejszych darów jest nasza wiara, że On - Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. Po Mszy świętej wspólna Adoracja. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na cele misyjne. Abyśmy jak najgodniej mogli sprawować Najświętszą Ofiarę, przeprośmy teraz Pana Boga za nasze grzechy, przede wszystkim za to, że za mało dzielimy się z innymi skarbem wiary.


1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. Po południu o godz. 15.00 Msza św. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami. Po Mszy o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci.


2. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkie Rodziny, które w minionym tygodniu przeżywały Peregrynacje Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że Rodziny przyjmujące Obrazy przynoszą je we środy na Nowennę a kolejne odbierają po skończonej Nowennie. Przypominamy także o pisaniu podziękowań i próśb w specjalnej kronice i przynoszenie kartek na Nowennę do odczytania. Rodziny przynoszą także Listę przyjmujących Obraz i uczestniczą w każdą środę we wspólnej Mszy świętej za Rodziny które przyjęły Obraz. Bóg zapłać za złożone ofiary na tę Mszę świętą. Do pomocy w modlitwach w czasie Nawiedzenia Obrazu służy specjalna książeczka, która była rozprowadzana w jesieni. Kto jej nie posiada może ją nabyć w zakrystii u Siostry. Prosimy z niej korzystać.

3. Caritas rozprowadza komplety na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa z prośbą o kanonizację błogosławionego Jana Pawła II i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.

5. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

Dzieci klas II zapraszamy z Rodzicami na Mszę świętą o godz. 10.30. Będzie to comiesięczne spotkanie modlitewne.6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W dodatku tarnowskim jest informacja o przyjęciu do Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego ze zdjęciem.7. Zachęcamy także do glosowania na naszą szopkę bożonarodzeniową w konkursie Gościa Niedzielnego (na stronie internetowej tarnow.gosc.pl).8. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego a w nim porządek kolędy i informacja o Mszach świętych zamówionych podczas pogrzebu.9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:07.01.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Barbara Zacharska od uczestników pogrzebu

07.01.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Andrzej Kołpa od uczestników pogrzebu

08.01.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Wiktoria Małek od uczestników pogrzebu

09.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Wiesław Jarek od uczestników pogrzebu

10.01.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Piaskowy od uczestników pogrzebu

10.01.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Tadeusz Jacheć od uczestników pogrzebu

11.01.13 (piątek), poza (ogł. o 7.00): +Andrzej Kołpa od uczestników pogrzebu

12.01.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Barbara Zacharska od uczestników pogrzebu

13.01.13 (niedziela), poza (ogł. o 7.00): +Antoni Jarosz od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie