XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 LISTOPADA 2012 r. 2012-11-25

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Oddajemy dzisiaj cześć Chrystusowi jako Królowi Wszechświata. Niezwykła jest Jego królewskość: Głowę Jego wieńczy korona z cierni, jego tronem jest krzyż, Jego władzą i mocą jest miłość i przebaczenie. Za to, że nie zawsze odpowiadaliśmy na Jego miłość, przeprośmy, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

1. Po południu o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku.

3. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Szczególnie zapraszamy rodziny, które przeżywały Nawiedzenie Matki Bożej.

4. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji Ks. Proboszcza z okazji Jego Imienin.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Wkraczamy w kolejny rok życia w liturgii i dzięki liturgii Kościoła bogatsi o doświadczenia mijającego roku.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszej siostry katechetki Katarzyny. Życzymy dobrego zdrowia, ludzkiej życzliwości, łask płynących z Chrystusowego Krzyża i nieustannej opieki Matki Najświętszej.

Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalsze życie zakonne i katechetyczne.

7. W piątek, 30 listopada – świętego Andrzeja Apostoła, brata świętego Piotra. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za + Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika.

8. Od przyszłej niedzieli I Adwentu, Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny wzorem lat ubiegłych. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne dzieła charytatywne i na dożywianie dzieci w szkołach.

Jednocześnie ze świecami można nabyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie, wyjątkowe upominki mikołajkowe oraz ozdoby na Boże Narodzenie. Prosimy aby świece nabywać już od przyszłej niedzieli, gdyż przed świętami może ich zabraknąć w centrali w Tarnowie jak to miało miejsce w ubiegłym roku. W czwartek i w piątek od godz. 15.30 do 18.00 będą wydawane dary dla podopiecznych Caritasu.

9. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Duszpasterskiej. Dziękujemy za liczny udział w nich. W wyniku wyborów zostało wybranych 6 osób. Do Rady Duszpasterskiej należą osoby z urzędu, z wyboru i z nominacji Ks. Proboszcza. Wybrane osoby potwierdziły zgodę do uczestnictwa w niej. Radnym kończącym kadencję dziękujemy za pracę w Radzie a nowym za chętne podjęcie swoich zadań. Spotkanie nowej Rady będzie 4 grudnia o godz. 18.00. Lista obok.

10. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: kalendarz ścienny na rok 2013, z obrazkową historii 90 lat „GN”. Jak dokonać intronizacji Chrystusa Króla? Tylko w „GN” fragment najnowszej książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo” Do czego Medjugorie zainspirowało biznesmena Piotra Ciołkiewicza
Cena „GN” mimo kalendarza bez zmian tylko 4 zł. Zachęcamy do jego nabycia.

11. Otwórzmy szeroko nasze serca na Chrystusa Króla przychodzącego do nas z prawdą i życiem, świętością i łaską, sprawiedliwością i miłością, przyjmując Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.