XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 PAŹDZIERNIKA 2012 r. 2012-10-06

Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w niedzielę rozpoczynającą 68 Tydzień Miłosierdzia. Chcemy dziś odnowić nasze pragnienie komunii z Bogiem, do której w Chrystusie zostaliśmy uzdolnieni i zaproszeni. Uwielbiamy Trójcę Świętą, która jest źródłem prawdziwej miłości, za dar życia ziemskiego oraz nadzieję szczęśliwej wieczności. Bóg w Trójcy Osób ogarnia nas nieskończoną miłością. Zobowiązuje nas ona do odpowiedzi, którą jest zachowanie ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego. Naszą modlitwą ogarniamy cały Kościół, a zwłaszcza tych, którzy angażują się bez reszty w pełnienie dzieł miłości bliźniego, służąc wytrwale Bogu w ubogich, chorych, cierpiących duchowo lub fizycznie oraz potrzebujących wsparcia.

Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie Msza św., podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może.

1. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. W czwartek rozpoczyna się w Kościele na całym świecie Rok Wiary ogłoszony przez Ojca św. Benedykta XVI. W naszym kościele rozpoczniemy Rok Wiary uroczystym Różańcem o godz. 17.15 i Mszą św. W uroczystej procesji na rozpoczęcie Mszy św. wniesiemy do kościoła Katechizm Kościoła Katolickiego oraz dokumenty II Soboru Watykańskiego, które pozostaną na przygotowanym do tego miejscu przez cały Rok Wiary. W czasie Mszy św. odśpiewamy wyznanie naszej wiary oraz odmówimy modlitwę na Rok Wiary. Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowany obrazek na tę okazję. Prosimy o liczny udział w tym tak ważnym nabożeństwie.

3. Dzieci z klas II i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie przed I Komunią na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Po nim Msza święta. Droga Krzyżową o godz. 20.00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz. 16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00 a składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we wtorek, 9 października – błogosławiony Wincenty Kadłubek, biskup, który jednak zrzekł się tego urzędu i osiadł w klasztorze cystersów w Jędrzejowie. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski;. w sobotę, 13 października – błogosławiony Honorat Koźmiński, zakonnik kapucyn. W XIX wieku, kiedy zaborcy zlikwidowali zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych, z których połowa istnieje do dziś.

9. W ramach „Tygodnia Miłosierdzia” dzisiaj przy naszym kościele członkowie naszej Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. „Chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca. Nasza Caritas rozprowadza także znicze i piękne kwiaty na groby. Prosimy je nabywać w kiosku parafialnym bo w ten sposób wspomagamy potrzebujących. Liczy się każda życzliwa złotówka.

10. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje zbiórkę odzieży, obuwia i artykułów, szczególnie dziecięcych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. W najbliższą sobotę, 13 października panie z Rodziny będą przyjmować ww. rzeczy w Domu Katechetycznym, w godz. 10.00-12.00

11. Trwa Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rodzinach naszej parafii. Bardzo serdecznie prosimy Rodziny o przygotowanie Peregrynacji w swoich domach i korzystać z pomocy które są zawarte w Modlitewniku Rodzinnym na czas Nawiedzenia. Prosimy aby rodziny przyjmujące Obraz pisały swoje Podziękowania i Prośby i przynosiły je do kościoła razem z Obrazem. Będą one odczytywane podczas Nowenny we środy i aby uczestniczyły we Mszy świętej dziękczynnej za Nawiedzenie w Rodzinach , które przyjęły Obraz złożyły ofiarę na wspólną Mszę św. w Ich intencji. Razem z Kopia Obrazu bierzemy Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz dwa Różańce. Do tego jest dołączona jest Księga Pamiątkowa do której wpisujemy Zobowiązania i Postanowienia osobiste i rodzinne. Można skorzystać z propozycji zawartych na 130 stronie Modlitewnika dla Rodziny. Modlitewnik możemy nabyć w kiosku Caritas lub w zakrystii.

PROSIMY O WIęKSZE ZAINTERESOWANIE SIĘ PEREGRYNACJĄ