Ogłoszenie związane z Peregrynacją Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy 2012-09-22

W duchu pogłębienia wiary, pogłębienia maryjnej duchowości, szerzenia kultu maryjnego, troski o przyszłość Kościoła, a także związania naszego życia rodzinnego z Maryją - Matką Bożą Nieustającej Pomocy, podejmujemy w tym roku peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy po domach naszej parafii. Jest to również przygotowanie do Jubileuszu 100 - lecia obecności Obrazu w naszej parafii, który będzie w 2014 roku.

Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie wędrówkę po domach naszej parafii już 3 października.

Obraz będzie przekazywany codziennie w kościele po wieczornej Mszy św. W spotkaniu z Matką Bożą uczestniczy cała rodzina - niech to będzie dla domowników czas modlitwy, refleksji oraz odnowienia życia religijnego w rodzinie, a także czas pojednania rodzinnego i sąsiedzkiego.

Rodzina, która będzie przyjmowała obraz, w dniu spotkania z Matką Bożą uczestniczy na Mszy świętej, modląc się za siebie, przystępując do spowiedzi i Komunii Świętej a po Nawiedzeniu bierze udział w środowej Nowennie i we Mszy świętej dziękczynnej za Nawiedzenie Rodziny.

Peregrynacja rozpocznie się od ulicy Wiśniowej, domy od Bażanciarni jedna kopia i druga od Partuł przy Nowodabrowskiej. Trasa podobna jak przy kolędzie.

Już dziś zachęcamy do osobistych postanowień i zobowiązań, jako duchowych darów dla Matki Bożej. Prosimy także chorych, aby swoje cierpienia ofiarowali w intencji dobrego przygotowania się rodzin naszej parafii do spotkania z Matką Bożą, a także o duchowe owoce tej Peregrynacji w życiu naszej parafii.

W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach świętych o tematyce peregrynacji i kulcie Matki Bożej Nieustającej Pomocy wygłosi O. Redemptorysta Stanisław Gruszka.

Ojcowie Redemptoryści są kustoszami Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dlatego zapraszamy wszystkich parafian, także tych co uczęszczają do innych kościołów Tarnowa w przyszłą niedzielę na Msze św. w naszym kościele aby godnie przygotować się do tego bardzo ważnego wydarzenia w naszej wspólnocie parafialnej i poznać zasady Peregrynacji. Będą podane również szczegóły peregrynacji w specjalnym wydaniu Biuletynu Niedzielnego.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie