XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 SIERPNIA 2012 r. 2012-08-12

W każdej Eucharystii Chrystus przychodzi na ołtarz, w tabernakulum czeka na spotkanie z nami, gotów w każdej chwili podjąć rozmowę i wskazać drogę życia. Ten, który do końca nas umiłował, przychodzi do nas w Chlebie dającym życie wieczne i otwiera nas na potrzeby naszych bliźnich. Obdarowani przez Chrystusa możemy się dzielić z nimi chlebem, miłością i sobą. Zdajemy sobie sprawę, że w wielkiej wspólnocie Kościoła istnieje dobro i zło, świętość, ludzka słabość oraz grzech. Posileni słowem Bożym chciejmy w dniu dzisiejszym odpowiedzieć sobie na kilka pytań: o co często chodzi w krytyce Kościoła? Czy zawsze chodzi o prawdę i dobro? Czy u podstaw krytyki leży nasza niewierność Ewangelii i jej wymaganiom? A za to, że nie zawsze postrzegaliśmy Kościół jako nasz dom i przyłączaliśmy się do jego krytyki, u początku tej Eucharystii uczyńmy szczery rachunek sumienia.

Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.
1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność.

2. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

3. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
Msze Święte będą o godzinie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

4. W piątek wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się
duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT przeniesiona z II niedzieli miesiąca.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. A czcić będziemy:
we wtorek, 14 sierpnia – święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;
w piątek, 17 sierpnia – świętego Jacka. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

7. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy
Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu. Nie zapomnijmy o rolnikach, którzy pracują przy żniwach aby nikomu nie zabrakło chleba.

8. We wtorek 21 sierpnia o godz. 5.30 wyrusza kolejna wakacyjna pielgrzymka do Leżajska, Łańcuta i Rzeszowa. Zapisy w zakrystii z podaniem nazwiska, Imienia, adresu zamieszkania, numeru PESEL i telefonu. Dane potrzebne są do ubezpieczenia. Koszt 35 złotych. Warto skorzystać. Serdecznie zapraszamy.

9. Wszyscy tu obecni tworzymy Kościół Chrystusowy, który jest naszym domem. Otwórzmy oczy i serca i zaakceptujmy życie ofiarowane nam przez Chrystusa, który jest naszym „chlebem życia”. Dokąd i do kogo pójdziemy? On ma przecież „słowa życia wiecznego”. Umocnieni wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże