XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 LIPCA 2012 r. 2012-07-29

W swojej codzienności, zabieganiu wciąż czegoś szukamy, do czegoś dążymy. Niby coś znajdujemy, pracujemy, bawimy się, spożywamy posiłki, ale wciąż dalecy jesteśmy od tego, czego pragniemy. Przychodzimy więc do Chrystusa jako głodni szukający duchowego pokarmu. On rozmnaża chleb i zaprasza nas do swego stołu, stołu słowa i stołu Komunii Świętej.
1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Dziś po Mszach świętych o godz.7.00, 9.00, 11.00 i 18.00, błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju. Zapraszamy też na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00.

3. W czwartek 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
Spowiedź przed I piątkiem; w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00.
Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
we wtorek, 31 lipca – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu. Żył w XVI wieku. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej;
w środę 1 sierpnia – święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła, żyjący we Włoszech na przełomie XVII i XVIII wieku. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą, ubogimi i potrzebującymi. Założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów);
w sobotę, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Żył we Francji w XIX wieku. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Jest patronem proboszczów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. We wtorek o godz. 5.30 wyrusza pielgrzymka do Sanktuariów; w Bochni. Pasierbcu, w Limanowej, w Starym Sączu. Prosimy o punktualność. Wyjazd z pod kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

8. W tym tygodniu odbędą się w naszym kościele dwa koncerty na które serdecznie zapraszamy.
1 sierpnia 2012 r. (środa), godz.19.00

URMAS PEVGONEN (Estonia) – baryton
KAROL BIAŁAS – organy

4 sierpnia 2012 r. (sobota), godz. 18.30

IZABELLA JAKUBOWSKA – skrzypce
KAROL BIAŁAS – organy

Szczegóły podane są na afiszu

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Wiktoria Małek l. 88. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..
10. Chrystus uczy nas, jak w przemijającym świecie znajdować to co wieczne. On przychodzi i łamie dla nas chleb, leczy nasze słabości, byśmy posileni Jego słowem i Eucharystią z odwagą przemieniali w dobro zarówno ten przemijający świat, nasze rodziny, jak i nas samych. Niech nam w tym towarzyszy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


Z A P R O S Z E N I E

Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na IX Marsz Trzeźwości pod hasłem: „Rodzina szkołą trzeźwości”, który wyruszy z kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła Św. Stanisława, biskupa i męczennika w Skrzyszowie. Marsz odbędzie się w sobotę 4 sierpnia 2012 roku, a rozpocznie się Mszą św. w kościele Bł. Karoliny o godz. 16.30.
Patronat honorowy nad Marszem objął Biskup Tarnowski i Wójt Gminy Skrzyszów.
Zapraszamy wszystkich, którym droga jest trzeźwość własna, bliskich
i naszego Narodu.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie