XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LIPCA 2012 r. 2012-07-15

Jak w każdą niedzielę, tak i dzisiaj otaczamy ołtarz Chrystusa, aby ożywić nasze świętowanie dnia świętego. Chcemy wspólnie wsłuchiwać się w Boże słowo i na nim budować nasze chrześcijańskie życie. Stajemy w tym świętym miejscu, jako członkowie wspólnoty ludzi ochrzczonych, wezwanych do dawania świadectwa wierze i brania odpowiedzialności za Kościół – nasz dom. Niech więc te zadania staną się kanwą naszej dzisiejszej modlitwy.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o obecność wszystkich Ojców należących do Róż.

4. Także w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
w poniedziałek, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju;
w środę, 18 lipca – Święty Szymon z
Lipnicy w piątek, 20 lipca – błogosławiony Czesław, duchowy syn świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.
7. Wciąż odkrywamy naszą rolę we wspólnocie Kościoła, uczymy się też tej prawdy, że to w dużej mierze od nas zależy jakość spełnianej przez Kościół posługi wobec świata, oraz jakość naszych wzajemnych relacji. Niech nasza postawa będzie naznaczona wielką troską, byśmy to, co od nas zależy, świadomie i z miłością podejmowali. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

„Kościół naszym domem” to hasło jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą z Tarnowa 17 sierpnia, by po dziewięciu dniach stanąć przed cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych - w każdej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie, tylko 10 zł. Resztę dopłaca Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Uczestnictwo w Pielgrzymce Duchowej można zgłosić w parafii, przy której formowana jest Grupa PPT. Każdy Pielgrzym Duchowy może złożyć za pośrednictwem strony internetowej http://www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl intencję, w której pielgrzymi będą się modlić. Należy wypełnić formularz intencyjny.
Radio RDN Małopolska będzie transmitować Msze Święte w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywać relacje z trasy.

Informacja dla osób bezrobotnych, które chcą otworzyć własną działalność i skorzystać z dofinansowania z Unii.

Szkoła biznesu z W-wy realizuje projekt: „Własna firma – moja droga do integracji zawodowej”. Jest to projekt europejski przeznaczony dla osób bezrobotnych w wieku do 25 roku życia oraz osoby pomiędzy 50 i 64 r. ż.

Dzięki niemu osoby bezrobotne uczestniczące w projekcie mogą pozyskać bezzwrotną pomoc finansową w wysokości do 35 tys. zł oraz wziąć udział w szkoleniu z zakresu przedsiębiorczości.
Projekt dotyczy mieszkańców powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, proszowickiego oraz m. Tarnowa.

Informacje i biuro projektu:

Tarnów
Szkoła Językowa Hybryda