II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 MARCA 2006 ROK 2006-03-11

W Ewangelii widzimy dziś Jezusa, który prowadzi wybranych uczniów na górę Tabor, gdzie Jego oblicze się przemieni. Ta krótka wizja chwały Jezusa jest momentem przygotowania Apostołów na wytrwanie w dramatycznym momencie męki i śmierci ich Mistrza. Tym, którzy będą świadkami krwawego potu Jezusa w Ogrójcu, dane jest oglądać Jego chwałę, aby mieli świadomość, jaki jest finał drogi Jezusa – zmartwychwstanie do chwały. W czasie tej Eucharystii jesteśmy wezwani do wstąpienia w górę, aby umocnić naszą wiarę. Tylko dzięki takim momentom chwały jesteśmy zdolni zejść z góry na „równinę naszej codzienności” i przeżyć chwile trudne, gdy jesteśmy przygnębieni, przestraszeni i towarzyszyć tym, którzy się źle mają.

1. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

2. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św.

3. We wszystkich kościołach w Polsce jest organizowana dziś zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy.

4. Trwa Nowenna do Świętego Józefa przed Jego Uroczystością. Dziś po Gorzkich Żalach a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie na nią zapraszamy szczególnie tych którzy noszą Jego imię.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

6. Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 17 marca w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. W związku z tym w poniedziałek rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, które potrwa do czwartku. Wszystkie spotkania będą w czasie wieczornych nabożeństw o godz. 17.00. Prosimy aby Młodzież bardzo sumiennie przychodziła z Rodzicami na każde spotkanie by jak najlepiej przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź będzie w środę od godz. 16.00. Prosimy aby z niej skorzystali Rodzice, Świadkowie Bierzmowania a przede wszystkim Młodzież. Sakrament Bierzmowania przyjmuje się w stanie łaski uświęcającej. Będą do pomocy zaproszeni Księża. W innym czasie nie będzie wspólnej Spowiedzi. W czasie spotkań będą też próby.

7. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a po niej wieczorna Msza święta. Prosimy aby po Drodze Krzyżowej w miarę możliwości pozostać na Mszę św. Niech to będzie nasz dar dla Jezusa Cierpiącego w Wielkim Poście. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 20.00 w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale czynić to z potrzeby serca.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla starszych rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 2 kwietnia i potrwają do 5 kwietnia a dla Młodzieży i dla Dzieci rozpoczną się 26 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu a później trwać będą od środy do piątku 29 – 31 marca. Program szczegółowy będzie podany.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. Wydatki są bardzo duże. Bóg zapłać wszystkim, którzy do tej pory złożyli ofiary na ten cel.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Ziewacz l. 69. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a Nasz Panie...

12. Przypominamy o nabywaniu baranków wielkanocnych o których była mowa już w ubiegłą niedzielę. Zaopatrujmy się także w prasę katolicką w Wielkim Poście.

13. Komitet Organizacyjny Pielgrzymki Papieża Benedykta XVI Archidiecezji Krakowskiej prosi o podanie ilości wiernych z naszej diecezji, którzy wezmą udział w spotkaniu z Ojcem Świętym na Krakowskich Błoniach. W dniu 27 maja br. o godz. 18.30 przewidziane jest spotkanie z młodzieżą, a w dniu 28 maja br. O godz. 9.30 Ojciec Święty odprawi Mszę Świętą. W związku z tym Kuria Diecezjalna zwraca się o podanie ilości wiernych, którzy chcą uczestniczyć w poszczególnych spotkaniach z Ojcem Świętym. Jest to sprawa pilna dlatego prosimy o zapisy u Siostry w zakrystii do najbliższego piątku włącznie.

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” – te słowa usłyszeliśmy dzisiaj z Bożych ust. Umocnieni modlitwą we wspólnocie Kościoła świętego pełni optymizmu i nadziei wracajmy do naszych domów. Realizujmy swoje życiowe powołanie, wsłuchując się w słowa samego Boga, w czym niech nam On błogosławi. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.