X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2012 r. 2012-06-10

Pan Jezus zapoczątkował swój Kościół, głosząc radosną nowinę o nadejściu królestwa Bożego obiecanego od wieków w Piśmie: „Wypełnił się czas i przybliżyło się królestwo Boże”. Każde nasze spotkanie na niedzielnej Eucharystii uwidacznia wspólnotę ludzi wierzących, wspólnotę Kościoła. Nasze powołanie do życia w Kościele podczas Eucharystii osiąga swój szczyt. Ona pozwala nam jeszcze ściślej zjednoczyć nasze życie z Chrystusem i Jego Kościołem. Przygotowując się na to spotkanie, żałujmy za nasze słabości i grzechy, abyśmy mogli z czystym sercem uczestniczyć w tej Przenajświętszej Ofierze.
Dzisiaj nasza parafia przeżywa Prymicje Ks. Grzegorza Marcinka, sercanina. Uroczystą Mszę św. odprawi o godz. 11.00. Polecamy Go w naszej modlitwie aby gorliwie służył Chrystusowie w Kapłaństwie na wzór Bożego Serca i pod czułą opieką Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała będzie po Mszy św. prymicyjnej o godz. 11.00. Po południu po o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne z procesją.

W tygodniu procesje będą wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie głównego ołtarza na placu przy ulicy Ks. Kmiecika, czterech ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Te podziękowania kierujemy także dla rodziców wszystkich małych dzieci uczestniczących w procesji, dzieci I komunijnych, Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym feretrony, sztandary, Różaniec, baldachim, p. Organiście ze scholą, p. Szafarzom i p. Fotografom. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie i wykonanie dekoracji pod kierunkiem przełożonej Siostry Albiny. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego, niech Bóg błogosławi a my o to prosimy mówiąc Panie Boże zapłać.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek będzie też procesja wieczorem.

5. W piątek będzie też Comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji o godz. 17.45 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z procesją. Program zawieszony w gablocie ogłoszeń.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. W ostatnią niedzielę miesiąca tj. 24 czerwca przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której przewodniczył będzie Ks. proboszcz obchodzący w tym roku Jubileusz 40 - lecia Kapłaństwa i 20 - lecia pracy proboszcza. Podając ten termin Odpustu zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nim zapraszając także swoich bliskich i znajomych. Szczególnie prosimy parafian, którzy nie uczęszczają do naszego kościoła a chodzą do innych kościołów Tarnowa by przynajmniej z racji Odpustu byle obecni na Mszach św. w swojej parafii.

8. Zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców będzie w tym miesiącu w przyszłą niedzielę 17 czerwca w po Mszy św. o godz. 7.00. ze względu na Odpust parafialny, który będzie w czwartą niedzielę miesiąca.

9. Młodzież klas I i II Gimnazjum, swoje spotkanie liturgiczne przygotowujące do Bierzmowania, przeżywa w tym miesiącu uczestnicząc w wybranym przez siebie dniu oktawy Bożego Ciała.
10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego

11. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w tym szczególnym tygodniu, które wypraszajmy pozostając na adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Z okazji 25. rocznicy wizyty bł. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózkówny został wydany specjalny jubileuszowy numer Gościa Tarnowskiego. Zachęcamy do jego nabycia. Numer zawiera wiele zdjęć archiwalnych, do tej pory nie publikowanych w prasie ogólnej.