UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 27 MAJA 2012 r. 2012-05-27

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego uobecniamy w liturgii dzień, w którym na apostołów zgromadzonych w Wieczerniku zstąpił Duch Święty. Duch Boży, posłany przez Ojca i Syna, był obecny przy stwarzaniu świata, był natchnieniem dla proroków, On wyznaczał trasę wędrówek apostołom, a dziś prowadzi Kościół po drogach czasu. Duch Pański przychodzi do nas ze swoimi darami, poucza nas i oświeca, uświęca i dodaje odwagi do wyznawania wiary, uzdalnia do przyjęcia zbawienia. Podobnie jak apostołowie, tak i my gromadzimy się w naszym wieczerniku, w którym powtarza się cud zesłania, abyśmy stawali się świątyniami Ducha Świętego i dali się Mu porwać, by głosić w naszym życiu wielkie dzieła Boże.

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Po nim wieczorna Msza święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej.

Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.

3. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych, które są odprawiane o godz. 18.00. Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy. Ostatnie nabożeństwo w czwartek. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będą po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00

4. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.

5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej nasze Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na spotkanie w Domu Katechetycznym.

6. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
Spowiedź przed I piątkiem: w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00
Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

W piątek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu.
W piątek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornej Mszy świętej.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu Ks. Robert Sasak sercanin, będzie przeżywał jubileusz 25 - lecia kapłaństwa na Mszy św. o godz. 12.00.
Dzisiaj po południu od godz. 15.30 do 21.00 będzie piknik rodzinny na który bardzo serdecznie zapraszamy.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
we wtorek, 29 maja – święta Urszula Ledóchowska, zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu. Uśmiech i radość uważała za istotne element głoszenia Dobrej Nowiny. Starajmy się o nie w naszych codziennych, oby coraz bardziej życzliwych relacjach;
w czwartek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł dalej rozlewać się na całe stworzenie.
w piątek, 1 czerwca – święty Justyn, żyjący w II wieku męczennik i wybitny obrońca wiary chrześcijańskiej.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Piotr Gruca l. 39. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

10. Porwani przez Ducha Świętego i posłuszni Jego natchnieniom czyńmy nasze serca Jego świątynią. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.