VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 20 MAJA 2012 r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2012-05-20

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Radujemy się, że Chrystus, nasz Pan pełen mocy i chwały, powraca do Ojca w niebie. Chociaż Jezus Zbawiciel opuszcza ziemię, to przecież nie pozostawia nas samych. On jest nieustannie z nami duchowo obecny i prowadzi nas, słabych ludzi, po drogach życia do swego królestwa w niebie. On prowadzi nas do wiecznego domu Ojca, gdzie dla każdej i każdego z nas jest przygotowane miejsce. I tylko od naszego postępowania zależy to, czy je osiągniemy. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego. Msza św. wieczorna o 18.00.

2. Dzieci klas III przeżywają dzisiaj Rocznice I Komunii na Mszy świętej o godz. 10.30. Po tej uroczystości będą przeżywać Tydzień Wdzięczności uczestnicząc w nabożeństwie majowym.

3. Od piątku trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 podobnie jak w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na Nabożeństwo majowe w czwartek 24 maja. Będziemy dziękować za kochane Mamusie Panu Bogu przez ręce Jego Matki, Maryi. Po nabożeństwie będzie montaż przygotowany na Dzień Matki.

5. Młodzież klas I Gimnazjum zapraszamy w czwartek na nabożeństwo majowe i Mszę świętą w ramach comiesięcznego spotkania modlitewnego

6. Egzamin przed Sakramentem Bierzmowania, Młodzież klas II Gimnazjum będzie miała 5 czerwca 2012 tj. we wtorek od godz. 14.30 klasa II c, od 15.30 klasa II b, od 16.30 klasa II a i od godz. 17.30 klasa II d. Informujemy o tym wcześniej aby kandydaci lepiej przygotowali się do niego. Egzamin odbędzie się w Gimnazjum nr 6. Szczegóły przygotowania podaje Ks. Mirosław.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

8. Również w przyszłą niedzielę od godz. 16.00 do 20.00 będzie piknik rodzinny na parkingu przy Domu Katechetycznym. Bliższe informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę. Warto już dziś zaplanować sobie czas na niedzielne popołudnie.

9. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę nasz parafianin diakon Grzegorz Marcinek przyjął wczoraj 19 maja święcenia kapłańskie w Stadnikach w Zgromadzeniu Księży Sercanów. Mszę świętą Prymicyjną odprawi w naszej parafii w dniu 10 czerwca o godz. 11.00. Serdecznie zachęcamy parafian o przygotowanie tej uroczystości. O szczegółach jeszcze poinformujemy w późniejszym czasie.

Informujemy też, że wczoraj 19 maja w Barcicach i w Lubzinie święcenia diakonatu
otrzymało w sumie 23 alumnów naszego tarnowskiego seminarium duchownego.
Natomiast w dniu 26 maja br., w bazylice katedralnej w Tarnowie, 27
diakonów naszego seminarium, otrzyma święcenia kapłańskie.

10. We wtorek o godz. 5.00 rano z placu przy kościele wyrusza pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Łagiewnik. Uczestników prosimy o punktualność. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

11. W tym tygodniu zostały rozpoczęte prace na cmentarzu. W zasięg prac wchodzi plac przed kaplicą i schody na plac i wyjście z placu do grobów od strony południowej. W związku z tymi pracami będzie zorganizowana pierwsza zbiórka ofiar na ten cel. Będzie ona prowadzona przed kościołem w przyszłą niedzielę. Podejdźmy do tego tematu bardzo życzliwie bo Cmentarz świadczy o naszej wierze i trosce o zmarłych.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Leszkowi, który w tym tygodniu przeżywa 10 rocznicę świeceń kapłańskich, życzymy Mu aby Jezus Chrystus Dobry Pasterz był dla Niego przewodnikiem na drodze kapłańskiego życia, obdarzał potrzebnymi łaskami, zwłaszcza dobrym zdrowiem, by spotykał się z życzliwością wiernych a Matka Najświętsza miała w opiece na każdy dzień życia kapłańskiego. Dziękujemy Mu za pracę z dziećmi i prowadzenie Mszy świętych dla dzieci. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

13. W dniach 25-26 maja DSM i CHÓREK wyjeżdża na wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej w Niechobrzu, do Rzeszowa i Kolbuszowej.

14. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego niech będzie dla nas wezwaniem do jeszcze większej wierności Bogu. Tej wierności w codziennym, zwykłym życiu, abyśmy byli zjednoczeni z Chrystusem w miłości i zasłużyli na Jego błogosławieństwo. Aby kiedyś, u kresu naszych dni, nasz Pan otworzył przed nami wejście do królestwa niebieskiego. Niech zatem ta myśl towarzyszy nam w kolejnych dniach, które są przed nami, i niech pomaga nam w wytrwałym dążeniu do nieba. Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.