VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 13 MAJA 2012 r. 2012-05-13

Rytm naszego życia chrześcijańskiego nadaje coniedzielna Eucharystia. W niej spotykamy się ze zmartwychwstałym Panem, który pośród nas żyje i działa. On także i dziś, jak zawsze, pragnie obdarzać nas skarbami swojej miłości. Daje nam słowo, które nas oświeca i prowadzi, oraz swoje Ciało i Krew, które nas oczyszczają i umacniają. Jezus zaprasza nas także, abyśmy odnowili naszą wzajemną miłość ku sobie, czerpiąc z miłości, którą On nas umiłował. Przystąpmy z radością do ołtarza słowa i Ciała Pańskiego, jak do tego zachęca nas dzisiejszy psalm responsoryjny: „Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem cuda uczynił. (…) Cieszcie się, weselcie i grajcie! (…) Radujcie się wobec Pana, (…) bo nadchodzi”.

1. Parafia nasza przeżywa piękną Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II w liczbie 58. Polecamy je opiece Matki Bożej, by zawsze tak jak dzisiaj z radością przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne będą miały „Biały Tydzień” wdzięczności za dar I Komunii Świętej i będą przychodzić w strojach komunijnych razem z Rodzicami na nabożeństwa o godz. 18.00.

2. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania Rodzicom dzieci
pierwszokomunijnych za troskę i przygotowanie dzisiejszej Uroczystości. Za przygotowanie kościoła, za ubiór kwiatami i za dar komunijny, którym jest kielich z pateną. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali, aby przygotować dzisiejszą Uroczystość a szczególnie Ks. Leszkowi za przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej składam Bóg zapłać. Dziękuję Siostrze Albinie i tym, którzy ozdobili kościół oraz otoczenie. Wszystkim niech wynagrodzi Bóg swoją łaską i błogosławieństwem.

3. Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami i rodzinami pojadą na tradycyjną pielgrzymkę
do Tuchowa W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ 16 MAJA. Będą miały tam specjalną Mszę św. i oddanie się opiece Matce Bożej. Rozpoczęcie w Tuchowie o godz. 16.30.

4. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe po nim wieczorna Msza
święta o godz. 18.00. Z racji I Komunii na Mszy św. o godz. 10.30 następna Msza święta będzie o 12.15. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

5. Od jutra przez trzy kolejne dni poniedziałek, wtorek i w środę będziemy się modlić o dobre urodzaje. Są to Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Tradycyjnie, jeśli pozwoli pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00. Tak bardzo nam wszystkim potrzeba łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa, które możemy wypraszać podczas tych błagalnych nabożeństw. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba. Prosimy o obecność Dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania Do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta. Serdecznie na nie zapraszamy.
6. W czwartek 17 maja spotkanie modlitewne dla klas II Gimnazjum na nabożeństwie majowym i Mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa.

7. W przyszłą niedzielę dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci wraz z Rodzicami zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Próba będzie we czwartek o godz. 19.00. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 17.00. Szczegóły przygotowania podaje siostra katechetka Katarzyna

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i do Lichenia w dniach 22 do 24 maja. Tych, którzy zdecydowali się uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o dokonanie potwierdzenia i wpłaty do środy włącznie.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proponujemy aby Msza święta była sprawowana na placu przy ul Ks. Kmiecika obok Stacji benzynowej Shell a po niej procesja eucharystyczna do kościoła ulicą Ks. Kmiecika i ul. Krzyską. Mieszkańców tego regionu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornym nabożeństwie.
11. W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy Jezusowe słowa: „Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,1). Tym owocem, którego Bóg oczekuje, są czyny miłości i miłosierdzia. Podejmijmy więc z nowym zapałem przykazanie miłości, które Jezus nam daje. Będziemy wtedy Jego przyjaciółmi, a nasza radość będzie pełna. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

PILNE

Prezydent Miasta Tarnowa informuje, że spotkanie uczestników scalenia gruntów w celu podjęcia uchwały przez uczestników scalenia w sprawie wyrażenia zgody na dokonany szacunek gruntów objętych postępowaniem scaleniowym odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 14 w Tarnowie – Krzyżu w dniu 15 maja 2012 r. (wtorek) dla:

obiektu I – obręby: 10, 11, 23 – godz. 1600
obiektu II – obręby: 12, 13, 17, 18, 39, 40, 41 – godz. 1700 -
obiektu III – obręby: 42, 43, 44, 45, 47, 48 – godz. 1800

W przypadku, gdy na zebranie zwołane w pierwszym terminie nie stawi się co najmniej połowa liczby uczestników scalenia – wyznacza się drugi termin zebrania w dniu 18 maja 2012 r. ( piątek)
obiekt I - o godz. 1600 , obiekt II – o godz. 1700 , obiekt III – o godz. 1800.

Powyższe Obwieszczenie rozwieszone jest na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Tarnowa ul. Nowa 3 i Nowa 4 oraz na tablicach ogłoszeń i niektórych sklepach spożywczych w mieście Tarnowie – Krzyżu, w szkole podstawowej nr 14 oraz na stronie internetowej www.umt.tarnow.pl - w zakładce ogłoszenia BIP.
Ze względu na wagę tego tematu proszę uczestników o niezawodny udział w zebraniu osobiście – z dokumentem potwierdzającym tożsamość bądź przez umocowanego pisemnie pełnomocnika.