IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04. 2012r. Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2012-04-29

W IV Niedzielę Wielkanocy Kościół przeżywa niedzielę Dobrego Pasterza. Wpatrujemy się w postać Jezusa, Dobrego Pasterza. On nas tutaj gromadzi i chce razem z nami przeżywać tajemnicę paschalną. W Ewangelii Chrystus mówi najpierw o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Stwierdził też, że tym dobrym pasterzem jest właśnie On. Nic dziwnego, że dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Wsłuchani w prośbę Ojca Świętego módlmy się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Aby nasza modlitwa była dobra i przyniosła błogosławione owoce, oczyśćmy nasze serca z wszelkich słabości i grzechów, prosząc Boga o miłosierdzie dla nas.

Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 połączona z Nieszporami. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Ożywmy w tym miesiącu nasze dziecięce oddanie Matce Jezusa, śpiewając Litanię loretańską podczas nabożeństw majowych czy też indywidualnie, bądź w gronie sąsiadów przy kapliczkach. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. W naszym kościele nabożeństwo majowe w tygodniu będzie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 17.30.
4. 1 maja przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II z tej okazji zapraszamy na wieczorne nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację Ojca Świętego i za dar Jego pontyfikatu dla Kościoła powszechnego, w tym dla Kościoła w Polsce.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym.

6. W czwartek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 Wcześniej o 17.30 nabożeństwo majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. Możemy je nabyć dzisiaj.
Skorzystajmy. Odpust w tym dniu w Nowej Jastrząbce.

7. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie majowym. Do chorych pojedziemy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Spowiedź przed I piątkiem w środę od godz. 17.00 i w I piątek od godz. 17.00.

8. W tym tygodniu czcić będziemy: we wtorek, 1 maja – świętego Józefa Rzemieślnika, patrona pracujących. Módlmy się w ten dzień za jego pośrednictwem, aby każda praca była drogą prowadzącą do świętości i spełnieniem powołania; w środę, 2 maja – świętego Atanazego, biskupa Aleksandrii na przełomie III i IV wieku, wybitny nauczyciel wiary; w piątek, 4 maja – świętego Floriana, męczennika z początku IV wieku. Jest patronem strażaków, hutników, Krakowa i archidiecezji katowickiej. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych a szczególnie błogosławieństwa Bożego. Zapraszamy do Stołu Bożego z okazji imienin.

9. W poniedziałek 7 maja rozpocznie się peregrynacja Obrazu i Relikwii błogosławionej Anieli Salawa. Szczegóły w przyszła niedzielę.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze m. i.: na rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II płyta DVD z poruszającym filmem o historii niezwykłego pontyfikatu: „Jan Paweł II, Szukałem Was…” Ze względu na ten wyjątkowy dodatek cena „Gościa” została podniesiona do 7 zł.
Krzysztof Ziemiec , narrator filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…” opowiada o podroży z Janem Pawłem II, która przemieniła jego życie. Jest jeszcze wiele innych ciekawych pozycji.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Wałaszek l. 72 i + Józef Babiarz, którego pogrzeb będzie we wtorek 1 maja o godz. 15.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

12. Za chwilę udamy się do naszych domów. Nie zapomnijmy, że należymy do owczarni, której Pasterzem jest Jezus Chrystus. Oby nasze życie było pięknym świadectwem na chwałę Boga i pociągało innych do Jezusa. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

13. Milion różańców w intencji pokoju na świecie odmawiają codziennie Filipińczycy. W ciągu 201 dni modlitwą objęte zostaną wszystkie kraje. Różańcowa krucjata za świat rozpoczęła się 10 października 2011 r., a zakończy 30 maja. W tym dniu Filipińczycy modlić się będą za swoją ojczyznę. Pierwszy różaniec Filipińczycy odmówili za wychodzącą z krwawej wojny domowej Angolę. W ciągu kolejnych dni modlitwą objęte zostały wszystkie kraje Czarnego Lądu, w tym dopiero co powstały Południowy Sudan. Następnie kolej przyszła na Bliski Wschód i Amerykę - informuje Radio Watykańskie. Obecnie każdego dnia milion Filipińczyków modli się za jedno z państw.
Akcji przyświecają słowa papieża Piusa IX: „Daj mi armię odmawiającą milion różańców dziennie, a zwyciężę świat”. Inicjatywa spotkała się z wielkim odzewem. Abp Antonio Ledesma podkreśla, że „jest to nie tylko okazja do uwrażliwienia na potrzeby ludzi żyjących w innych krajach, ale także do katechezy, ponieważ każdy z uczestników krucjaty dostaje materiały pozwalające lepiej odkryć znaczenie i siłę różańca”.
Modlitwą zostanie objęta także Polska. Będzie to miało miejsce 1 maja, w rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, którego Filipińczycy wspominają jako Papieża Bożego Miłosierdzia. Nasza parafia przyłączy się do tej modlitwy i 1 maja przed nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Odmówimy cząstkę różańca za Polskę i o pokój na świecie.


14. Dyrektor Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie ogłasza nabór do klas I szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej na rok szkolny 2012/2013. Szczegółowe informacje można uzyskać w szkole przy ul. Lippóczy`ego 4a w Tarnowie, tel. 146904999 lub na stronie internetowej www.nieslyszacy.xt.pl
Zapraszamy również na Dzień Otwarty 14.05.2012 r.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie