III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22 IV 2012 r. 2012-04-22

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie”, buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego, z którego usłyszymy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.
1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Z tej okazji słyszeliśmy List Episkopatu. To okazja, aby sięgnąć po Pismo Święte i tam jeszcze raz znaleźć odpowiedź dotyczącą sensu życia. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza święta połączona z Nieszporami o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Franciszkańskiej w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Kapłańską i rozpocznie ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.
Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

4. Jutro uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. W środę,– świętego Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.
Szczególne życzenia kierujemy pod adresem p. Organisty Wojciecha Chruściela. Dziękujemy Mu za piękną pracę w parafii, troskę o odnowione organy i życzymy dużo łask Bożych, zdrowia i siły do dalszego rozwijania swoich umiejętności i rozśpiewania naszej parafii. A to wszystko niech się stanie pod czułą opieka Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

5. W ubiegłą niedzielę 8 kwietnia została poświecona odnowiona figura Serca Pana Jezusa, placu i otoczenia z nowym ogrodzeniem przy ulicy Nowodąbrowskiej. Figura ta została zbudowana w 1946 roku jako wotum na zakończenie II wojny światowej i zasadniczo małe straty w parafii. Czas poczynił zniszczenia i trzeba było podjąć prace nad odnową. Bardzo serdecznie dziękujemy za podjęte prace wszystkim wykonawcom pracującym przy odnowie a w szczególny sposób wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i organizatorom prac. Słowa wdzięczności kierujemy dla p. Czesława Kobierskiego za podjęcie się realizacji zadania i pilnowania wykonywanych prac. Wykonanie tych prac zostało pokryte w 75 procentach. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Masza święta podczas pielgrzymki w Licheniu. Wszystkim niech ogarnie swoją miłością Serce Jezusowe i niech wynagrodzi swoja laską i błogosławieństwem. Bóg zapłać.

6. Przy okazji serdecznie zachęcamy do odnowienia już ponad stuletniej figury Matki Bożej Niepokalanej przy szkole a także otoczenia. Mamy nadzieję, że podobnie jak mieszkańcy ulicy Nowodabrowskiej i ulic okolicznych, także mieszkańcy ulicy Krzyskiej i przyległych chętnie podejmą się staraniom odnowy. Prosimy o życzliwe podejście do odnowy i zorganizowanie prowadzenia podjętych prac w kontakcie z Ks. Proboszczem.

7. W dniach 22 do 24 maja odbędzie się coroczna pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Łagiewnik. Zapisy u Siostry w zakrystii z podaniem nazwiska, imienia, adresu i numeru pesel i telefonu. Koszt za przejazd i ubezpieczenia 100 złotych. Wplata przy zapisie. Ilość miejsc ograniczona

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Miczek l. 87. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Rodzinie wyrażamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

9. Kościół posyła nas, abyśmy tam, gdzie postawił nas Pan, głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma Świętego. Niech to błogosławieństwo pomaga nam w codziennym pochylaniu się nad słowem, które umacnia naszą wiarę.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie