III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2012 r. 2012-03-11

Udział w niedzielnej Eucharystii to świadectwo, że Bóg jest naszym Panem, źródłem mocy i mądrości, której tak bardzo potrzebujemy, by pięknie żyć. W ofierze Krzyża, w której uczestniczymy, odkrywamy źródło i nadzieję zbawienia. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie Boga i z czystym sercem, wypełnionym wiarą i miłością, przyjmijmy Go w Komunii Świętej, by Kościół, który tworzymy stawał się prawdziwie naszym domem. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Po nich Nowenna do św. Józefa. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i dekorację na Wielkanoc, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali.

Po Mszy św. nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Nowenna do św. Józefa będzie po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00. Zapraszamy czcicieli św. Józefa i tych, którym On patronuje.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga

Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Gdy czas nie pozwoli przyjść na I Drogę Krzyżową, prosimy przyjść na drugą. Serdecznie zapraszamy. Na drugą Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie Młodzież klas II Gimnazjum w ramach comiesięcznego nabożeństwa przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów ogrzewania, gazu i prądu.

6. Caritas parafialna rozprowadza paschaliki wielkanocne, baranki wielkanocne, Zachęcamy do ich nabywania. Pamiętajmy o nabyciu Gościa Niedzielnego i Biuletynu Niedzielnego.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 25 marca dla wszystkich. Trwać będą do środy 28 marca. Spowiedź będzie we wtorek 27 marca. Szczegółowy program będzie podany w następną niedziele.

9. W ubiegły wtorek i czwartek Młodzieży klas III Gimnazjum w liczbie 60 uczniów przyjęła z rąk Ks. Biskupa Andrzeja Jeża Sakrament Bierzmowania. Z tej okazji Rodzice przekazali ofiarę w kwocie 637 zł. dla parafii jako dar ołtarza, za którą został zakupiony sprzęt do mycia kościoła. Bóg zapłać za tę ofiarę. Parafia pokryła dar dla Ks. Biskupa.

10. Ks. Rektor Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach prosi o podanie informacji do wiadomości Parafian, że diakon Grzegorz Marcinek SCJ jest kandydatem do przyjęcia święceń prezbiteratu w dniu 19 maja 2012 r. Ostateczna decyzja o zdatności kandydata do święceń zostanie podjęta przez Księdza Prowincjała i jego Radę pod koniec kwietnia 2012 r. Informacja ta zostanie podana do wiadomości Księdza Proboszcza i Wspólnoty parafialnej. Polecając osobę kandydata do Sakramentu Święceń modlitewnej pamięci całej Wspólnoty parafialnej serdecznie pozdrawia Ks. Rektor dr Robert Ptak SCJ.

11. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie prosi o podanie informacji;

15 kwietnia br. Odbędą się w naszym mieście wybory Rad Osiedli. Skorzystajmy z tej możliwości, znajdźmy liderów, którzy będą reprezentować mieszkańców Tarnowa w samorządach osiedlowych. Do dnia 16 marca 2012 r. w Kancelarii Rady Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Goldhamera 3, można zgłaszać kandydatury do przyszłych rad. Parafia Św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy obejmuje osiedle „Krzyż".

Pozostałe ogłoszenia są w gablocie ogłoszeń w przedsionku kościoła.

12. Pan Jezus zawsze chce być z nami. Odpowiedzmy sercem przepełnionym wiarą na Jego obecność w sakramentach świętych, szczególnie w Eucharystii. Przyjmujmy Go często i systematycznie w Komunii Świętej, niech Jego obecność dodaje nam siły do dźwigania krzyża codzienności. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.