II NIEDZIELA ADWENTU – 4 GRUDNIA 2011 r. 2011-12-04

Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie
Adwent – to przyjście, oczekiwanie, przygotowanie. Bóg przychodzi do nas. My, oczekując, przygotowujemy się, żeby Go powitać. W pierwszym czytaniu prorok Izajasz głosi ludowi izraelskiemu zbawienie i zapowiada przyjście Zbawiciela: „Podnieś mocno swój głos, zwiastunko dobrej nowiny (...). Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg!”. Zbawienie jest tuż. Zbawiciel stoi przed drzwiami. Przepełnieni radością płynącą z nadziei spotkania Pana, prośmy dzisiaj podczas tej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu za Kościół na Wschodzie, o siłę i odwagę kroczenia za Chrystusem. Niech ten Adwent będzie dla naszych sióstr i braci na Wschodzie czasem umocnienia w wierze, nadziei i miłości. Obejmijmy ich naszą modlitwą i wesprzyjmy naszymi ofiarami, które są zbierane przed kościołem.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z racji I niedzieli miesiąca. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00

2. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Przed Roratami o godz. 16.40 śpiewamy Godzinki o NMP. Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia 2 figurki Matki Bożej.

3. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu choć nie obowiązuje nas pod grzechem uczestnictwo we Mszy świętej to jednak z potrzeby serca weźmy w niej udział. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Dlatego wyrażamy Im wdzięczność za pracę w parafii i za modlitwy. Składamy Im najlepsze życzenia: by zawsze wierne Bogu, służyły Mu gorliwie na wzór swej Patronki, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Niech Dobry Bóg obdarza Siostry swoimi łaskami i darami a Matka Najświętsza niech otacza swoim płaszczem opieki wypraszając zdrowie i siły do dalszej służby i pracy w Kościele Chrystusowym. Życzeniom towarzyszy nasza modlitwa w Ich intencji. Bóg zapłać i Szczęść Boże Drogim Siostrom.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny składka na tacę jak dotychczas przeznaczona będzie dla Sióstr na ich potrzeby utrzymania domu. Będzie to dla nich dodatkowe wynagrodzenie za pracę jak to otrzymuje pan Organista roznosząc opłatki. Podejdźmy do tych ofiar bardzo życzliwie.

4. W czwartek 8 XII na godz. 16.00 zapraszamy dzieci klas II i Ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed I Komunią św.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza Święta a po niej Adoracja. Rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Roraty. Droga Krzyżowa w piątek będzie po wieczornej Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Także przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie tej świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. We środę 7 grudnia po wieczornej Mszy św. Siostry Służebniczki bardzo serdecznie zapraszają na I spotkanie Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Spotkanie odbędzie się w kościele. Siostry liczą na życzliwa obecność.

10. W przyszły poniedziałek 12 XII po Roratach będzie spotkanie wszystkich, którzy chcą się zaangażować w dzieło kolędników misyjnych. Już dziś prosimy o włączenie się w przygotowanie się do tej akcji starszych, młodzież i dzieci, by było jak najwięcej grup kolędniczych. Spotkanie poprowadzi Siostra Katarzyna.

11. Dnia 10 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za ś. p. Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę Marię oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. Msza św. zamówiona z intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

12. Tego, kto zapomniał zabrać ze sobą wózek dziecięcy, prosimy o zabranie go z kościoła w możliwie szybkim czasie.

13. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Maria, Józefa Baruch l. 81. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

14. Pozostańmy na Adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.