XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2011 r. 2011-11-13

Ostatnie dni roku liturgicznego, w tym dzisiejsza niedziela, przypominają nam, że perspektywa życia człowieka wykracza poza ten świat i rozciąga się daleko poza granicę śmierci – ku wieczności. Wśród wielu spraw, którymi zajmujemy się na co dzień, sprawy związane z naszą wiecznością powinny znaleźć się na miejscu pierwszym. Módlmy się dziś o zwrócenie się każdego człowieka ku sprawom duchowym.

Po południu o godz. 17. 30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza święta. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek

W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek comiesięczne spotkanie klas II Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania. Rozpocznie się Msza świętą o godz. 17.00. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

W przyszła niedzielę będzie prowadzona specjalna pierwsza w tym sezonie grzewczym zbiórka przed kościołem do skarbony na ogrzewanie. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

w czwartek, 17 listopada – świętej Elżbiety Węgierskiej.

w piątek, 18 listopada – błogosławionej Karoliny Kózkówny
w sobotę, 19 listopada – błogosławionej Salomei.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana + Józef Młot l. 51 i + Kazimierz Armatys l. 82. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie… .

9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. W szczególny sposób pamięcią obejmujemy Rodaków, zwłaszcza naszych bliskich, którzy żyją gdzieś w świecie, poza granicami Ojczyzny. Dzisiaj ta modlitwa jest niezwykle ważna i potrzebna. Po otwarciu naszych granic wielu Polaków wyjechało za chlebem. Inni wcześniej wyjechali za wolnością. Los wielu z nich na obczyźnie nie jest łatwy. Towarzyszy im niepewność, czyhają przeróżne zagrożenia i pokusy. Módlmy się o to, aby Boga, wiarę ojców i Ojczyznę zawsze mieli w swoich sercach. Pamiętajmy też o tych, którzy są u siebie, ale granice już biegną inaczej. Im jeszcze trudniej, bo pozostali na ukochanej ziemi, ale nie w ukochanej Polsce. Niech nasze modlitwy, Msza Święta w dniu dzisiejszym będzie dla nich specjalnym darem.

Dziś przypada III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego – najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku – borykają się z walkami i prześladowaniem. W przededniu referendum niepodległościowego w 2011 roku ponad dwa miliony ludzi, uciekając przed gwałtownymi walkami, powróciło na południe kraju. 11 mln Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Brak też pomocy medycznej, a wskaźnik śmiertelności kobiet rodzących w Południowym Sudanie należy do najwyższych na świecie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję „Pomoc dla Sudanu”. Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT). Więcej informacji na stronie internetowej: www.pomocdlasudanu.pl oraz www.pkwp.pl