V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LUTY 2006 ROK 2006-02-05

Jak w każdą niedzielę stajemy przed Bogiem jako wspólnota Kościoła, aby składać Mu Eucharystię – dziękczynienie. Dziękujemy naszemu Ojcu Niebieskiemu za Jego największy Dar dla nas, za Jezusa Chrystusa wcielonego Syna Bożego. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Go jako tego, który uzdrawia.
Zaufajmy Jezusowi! On leczy złamanych na duchu. On może uzdrowić nas z naszych grzechów, słabości i wszelkich duchowych zranień. On jest lekarzem naszych ciał i dusz.
Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Po południu z racji I niedzieli miesiąca Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu o godz. 15.00.
O 17.30 Nieszpory niedzielne na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. We wtorek na wieczorną Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas II przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz ich Rodziców. Prosimy wszystkich o sumienną obecność i przyniesienie Świadectwa Chrztu dzieci, które są ochrzczone poza naszą parafią.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Odział Caritas. Porządek Adoracji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Skorzystajmy z tego Dnia Skupienia przychodząc na Adorację w ciągu dnia a szczególnie wieczorem na Drogę Krzyżową i Mszę świętą.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która jak zwykle jest o godz. 20.00. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

5. W sobotę przypada święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dnia 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Masabielskiej Grocie. Podczas 18 spotkań Maryja przekazywała swe orędzie wzywając ludzi do
modlitwy i pokuty oraz poleciła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. I tak też się stało. W krótkim czasie Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i fizycznych uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Do Lourdes pielgrzymują zwłaszcza chorzy z całego świata. Z tej też racji w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszym kościele będzie specjalne nabożeństwo dla Chorych o godz. 10.00 połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór lurdzki. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo chorych, rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku. Są wśród chorych i dzieci i młodzież. Prosimy o jak najliczniejszą obeecność.
Wcześniej od godz. 9.30 będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Ci, którzy słabo słyszą mogą wyspowiadać się w zakrystii.
Prosimy umożliwić wszystkim takie spotkanie wspólne w kościele, a mających samochody by nimi usłużyli potrzebującym. Zwracamy się jak zwykle o pomoc do Caritas.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00 a także składka na tacę przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Pamiętajmy o niej.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się 40 Godzinne Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, które trwać będą przez trzy niedziele.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację.