XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 PAŹDZIERNIK 2011 r. ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 2011-10-30

Zjednoczeni w wierze, nadziei i miłości otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Do modlitw, które płyną z głębi naszych serc, chcemy dzisiaj dołączyć wdzięczność Bogu za to, że mamy świątynię, miejsce szczególnego przebywania Boga pośród nas. Wdzięcznością chcemy objąć także wszystkich fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o dom Boga, w którym możemy się gromadzić. Pragniemy także prosić o potrzebne nam łaski, abyśmy zawsze godnie i owocnie mogli przeżywać każde spotkanie z Bogiem w świątyni, oraz o postawę wielkoduszności w trosce o utrzymanie naszego parafialnego kościoła. Za wszystkie nasze zaniedbania, także za brak należytej troski o naszą parafialną świątynię, przeprośmy dobrego Boga, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.

W ostatnią niedzielę października bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wszystkich, kto tylko może a zwłaszcza tych, którzy w ciągu tygodnia nie mogą brać w nim udziału. Nabożeństwo jak zwykle o godz. 17.15.

1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu a po Niej procesja po cmentarzu połączona z odmawianiem Różańca i modlitwami za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji po cmentarzu.

W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św.

2. Od południa Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać Odpust Zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca..., oraz modlitwy w intencji Ojca świętego np. Pod Twoją obronę. Można też zyskiwać Odpust Zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, gdy nabożnie odwiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki
zyskania Odpustu. Bardzo serdecznie zachęcamy do zyskiwania tych Odpustów i ofiarowania ich za dusze zmarłych.

3. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.

4. We środę Dzień Zaduszny. Msze św. 7.00, 8.00, do południa. O godz. 14.00 na cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. Wypominki będą czytane. W Dzień Zaduszny od 6.30, 7.30, przed południem i po południu po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z Różańcem.

5. Od środy tego tygodnia w dni powszednie w okresie zimowym wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu połączony z wypominkami będzie po wieczornej Mszy św. oprócz I piątku.

6. W czwartek zapraszamy Młodzież Klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne. Prosimy o obecność Rodziców.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca listopada. Msze św. wotywne o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

8. W tych najbliższych dniach będziemy pamiętać o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy zwłaszcza dar Mszy świętej, wypominek i to co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – nasze nawrócenie i pokutę. Uszanujmy też miejsce na którym spoczywają zmarli. Niech cmentarz, który jest miejscem poświęconym będzie miejscem modlitwy i ciszy. Na swoim miejscu niech pozostaną kwiaty i znicze. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o modlitwie stojąc nad mogiłami. To jest przecież sens naszych odwiedzin. Pamiętajmy o grobach kapłanów, dobrodziejach a zwłaszcza o Ks. Prałacie Andrzeju Kmieciku.

9. Wdzięczni Bogu za dar naszej świątyni oraz za ludzi, którzy ją wznieśli i przez minione lata troszczyli się o jej stan, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy potrafili z otwartym sercem stawać w domu Bożym i abyśmy nie ustawali w zabieganiu o jego piękno. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.