IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 STYCZNIA 2006 ROK 2006-01-28

Ile razy gromadzimy się na niedzielnej liturgii, Chrystus Pan kie­ruje do nas słowa Mądrości, przemawiając, „jak ten, któ­ry ma władzę” , a nie jak przemijający „prorocy” naszych czasów. Nie powinniśmy – słysząc głos Pana – zatwardzać naszych serc, bo Pan za­żąda od nas zdania sprawy z naszej postawy. Chcemy wierzyć jednak i być o tym przekonani, iż słowo Pana ma moc zbawienia i może nas uzdrowić, z wszelkich chorób, uzależnień, jak o tym mówi dzisiejsza Ewangelia.

1. Po południu o godz. 17.30 będą Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza Święta.

2. Jutro rozpocznie się Triduum dla Matek i Ojców przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy więc wszystkie Matki, Niewiasty i Ojców na te nabożeństwa, które będą wieczorem na Mszy św. o godz. 17.00 w poniedziałek, wtorek i w środę. Prosimy aby tak pokierować swoim czasem by w miarę możliwości brać udział w tym nabożeństwie każdego dnia. Będą specjalne tematy rozważań w czasie Mszy Świętej. Spowiedź będzie we środę od godz. 16.00.

3. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypomnieć, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza. Uroczyste poświęcenie gromnic będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. A Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy świętej. Według praktyki Kościoła w Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na rzecz klasztorów klauzurowych.

4. W tym też dniu pamiętajmy o siódmej rocznicy śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, który tak wiele uczynił dla naszej parafii. W związku z tą rocznicą będzie o godz. 14.00 Msza św. na cmentarzu za spokój Jego duszy. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego i I sobota. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od godz. 16.00.
Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W I piątek pamiętamy o modlitwie w intencji Misji i składamy ofiary na potrzeby Misji
podczas wieczornego nabożeństwa.

7.W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II by w ten sposób okazać wdzięczność za jego posługę na Stolicy Piotrowej i prosić o rychłe wyniesienie Go na ołtarze.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Gdyby były jeszcze domy w których nie było mieszkańców gdy chodził Ksiądz po kolędzie w danym rejonie, prosimy o indywidualny kontakt z Księdzem, który chodził po kolędzie po danym rejonie.

10. W związku ze świętem Matki Bożej Gromnicznej będą rozprowadzane gromnice w cenie 5 zł za sztukę. Zachęcamy do ich nabycia. W każdym domu powinna być gromnica.

11. Młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z Rodzicami na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek na godz. 16.00. Prosimy potraktować to spotkanie bardzo sumiennie.

12. Podczas dzisiejszej liturgii, kiedy ponownie mieliśmy szczęście słyszeć głos Pana Boga niech nie będą zatwardziałe serca nasze. Trwajmy przy Panu ubogacając siebie i drugich Bożym Słowem Mądrości. A wszystko niech dobry Bóg utrwali w nas swym błogosławieństwem, które teraz przyjmijmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.