XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 WRZEŚNIA 2011 r. 2011-09-04

Ewangelia dzisiejsza wprowadza nas w głębsze zrozumienie natury i struktury Kościoła. „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich". Słowa Chrystusa winny przyświecać każdemu naszemu spotkaniu z Nim. Dlatego gromadząc się na tej Eucharystii w Jego imię, będziemy szczególnie prosić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby był On obecny w naszych spotkaniach, w naszych rozmowach, w całym naszym życiu.

1. Dziś Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie będzie spotkanie dla Caritasu w Sali domu katechetycznego. Zapraszamy na to spotkanie także wolontariuszy.

3. W czwartek, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy św. tak rano jak i wieczorem będzie poświęcenie ziarna do siewu. Prosimy o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30, o 7.00 Msza św. i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialną Caritas. Zakończenie Adoracji o godz. 17.45 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 18.00 Msza św. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.

Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową z Błogosławionym Ojcem Świętym Janem Pawłem II prowadzoną przez nasze Siostry Służebniczki.

5. W sobotę będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 17.00. w intencji naszych zmarłych których wypominamy w naszym kościele a także w intencji Ofiar katastrofy Smoleńskiej. Wcześniej będzie Różaniec z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie do udziału w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Przy okazji pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach składając śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Ofiary w czasie Mszy św. przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.

6. W przyszłą niedzielę będzie zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek będzie po Mszy św. o godz. 7.00.

Również w przyszłą niedziele składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża świętego będzie w niedziele 18 września. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej od następnego tygodnia. Od poniedziałku 12 września do piątku 16 września będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Kto tylko może niech weźmie udział w Drogach Krzyżowych. Podajemy tę informację wcześniej aby przygotować rozważania na poszczególne dni.

O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w

Poniedziałek: Róże Matek

We wtorek: Grupy Modlitewne, Szafarze Komunii świętej

We środę: Szkoła Podstawowa

W czwartek: Gimnazjum

W piątek: Róże Ojców

W związku z Odpustem zwracamy się z prośbą o pomoc w ubiorze kwiatami kościoła mieszkańców Osiedla z ulic Kiepury, Jaracza, Solskiego, Osterwy. W tej sprawie prosimy o kontakt z Siostrą Albiną Zakrystianką do przyszłej niedzieli włącznie.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Nowak l. 73. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

10. W tym tygodniu zapraszamy na comiesięczne spotkanie modlitewne klasy II Gimnazjum i Ich Rodziców przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w czwartek połączone z Mszą św. o godz. 18.00.

11. W sobotę będą spotkania o godz. 8.30 Ministrantów i o godz. 9.15 Aspirantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. O godz. 10.00 spotkanie wszystkich Lektorów. Prosimy o sumienną obecność.

12. Informacje dotyczące sposobu przyjmowania Komunii świętej;

Komunia święta jest zaproszeniem na Ucztę, którą przygotowuje dla nas Jezus. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa w dni powszednie do Komunii świętej będziemy podchodzić procesyjnie do stopni ołtarza, jako wyraz naszej odpowiedzi na to Jezusowe zaproszenie. W niedziele Komunia święta będzie udzielana procesyjnie w nawach bocznych, a w nawie głównej jak dotychczas wzdłuż ławek