UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - 23 czerwca 2011 2011-06-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew, ma życie wieczne…”. To orędzie Chrystusa budzi dziś reakcje tak różne, jak wtedy, gdy chodził jeszcze po ziemi: wiarę, ufność, podziw, ale i niechęć, agresję czy też zwyczajną obojętność i rutynę. Czym się różnią jedni od drugich? Ci pierwsi słowa Chrystusa przyjmują bardzo poważnie, na serio. Dla nich Eucharystia jest prawdziwą Ofiarą Jego życia, złożoną na Krzyżu dla nas, wierzących. Przyjęcie Ciała i Krwi pociąga za sobą wezwanie do naśladowania, a to wiąże się z trudną perspektywą Krzyża, którego tak chętnie dziś świat unika. W Eucharystii chodzi przede wszystkim o celebrowanie naśladowania Pana Jezusa. Dla pozostałych wysiłek wiary, a tym bardziej trud naśladowania Chrystusa, podążającego także krzyżową drogą, jest nie do udźwignięcia. Wówczas najlepiej to wszystko odrzucić albo z tym walczyć, albo wreszcie dla świętego spokoju usiąść wygodnie w kościelnej ławce, ukrywając swoje znudzenie. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej dla wszystkich jest okazją i szansą dostrzeżenia w Jezusie Eucharystycznym żywej Osoby, która pragnie naszego dobra. Rozpoznajmy w Nim Tego, który nas umacnia, uzdrawia, jednoczy i daje nam życie wieczne.

2. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria w kościele. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 na stadionie „Iskry”. Po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicą Krzyską do kościoła. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po przyjściu procesji do kościoła będzie prywatna Adoracja. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Popołudniu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

3. Przez całą tak zwaną oktawę, do następnego czwartku, 30 czerwca, będziemy szczególnie uwielbiać Chrystusa w Eucharystii. Codziennie o godz. 18.00 Msza Święta, po której w procesji eucharystycznej przejdziemy wokół naszego kościoła śpiewając Litanię do Serca Pana Jezusa. Choć nie będą to dni wolne od pracy i zajęć, podobnie jak dzisiaj postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

4. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego! Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła. A może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana pod postacią Chleba!? Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę… Czeka na każdego z nas!

5. Jutro (piątek), 24 czerwca, kolejna uroczystość – w liturgii wspominamy Narodzenie św. Jana Chrzciciela. On to połączył Stary Testament z Nowym Testamentem, on też przygotował drogę naszemu Odkupicielowi. Tym bardziej weźmy liczny udział w uroczystej Eucharystii, prosząc świętego Jana Chrzciciela o przewodnictwo na niełatwych drogach naszej wiary!