UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 12 CZERWCA 2011 r. 2011-06-12

Z radością Kościół uwielbia dzisiaj Ducha Świętego i zachęca nas wszystkich do medytacji nad wydarzeniem, jakie miało miejsce w pięćdziesiątym dniu po zmartwychwstaniu Chrystusa. To dzień zesłania Ducha Świętego na Apostołów, to moment objawienia się Kościoła jako dzieła Boga, to czas działania nieopisanej łaski na rzecz budowania jedności z Bogiem, uświęcania i przepowiadania Ewangelii. Otwórzmy swoje serca na dary Ducha Świętego, którymi Bóg wciąż nas napełnia. A za niewykorzystanie mocy Ducha Świętego w naszym życiu przepraszajmy teraz miłosiernego Boga, abyśmy z czystym sercem mogli sprawować tę najświętszą Ofiarę.

1. Dziś dopełnia się radość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, gdy cały Kościół przeżywa uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia naszej wędrówki. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Po nim wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Chociaż jest to dzień pracy i nauki, starajmy się jednak zachować w miarę możności jego religijny i świąteczny charakter uczestnicząc we Mszy świętej.

3. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy świętej wieczornej.

4. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

5. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe Franciszkański Zakon Świeckich. Po nim spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym na którym będą omawiane bardzo ważne sprawy wspólnotowe. Obecność obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka na tace będzie zbierana na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. W tym tygodniu patronujĄ nam:

-14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau

- 15 VI – bł. Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica, klaryska, a wpierw żona Bolesława Pobożnego, księżna kaliska

- 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Dzisiaj po południu od godz. 16.00 do 21.00 będzie piknik rodzinny na który bardzo serdecznie zapraszamy.

9. Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w ostatnią niedzielę czerwca. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00.

10. W najbliższy wtorek 14 czerwca o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze będzie obrzęd błogosławienia ministrantów Słowa Bożego czyli Lektorów. Zapraszamy do udziału w tym obrzędzie Rodziców. Ojcowie Soboru Watykańskiego zapisali w „Konstytucji o Liturgii” następujące zdanie: Ministranci, lektorzy, również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują ją z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom ludu Bożego.

Przy okazji prosimy lektorów obecnych o sumiennie wypełnianie służby przy ołtarzu. Dotyczy to również ministrantów.

11. Serdecznie zachęcamy wiernych, aby w niedzielę 19 czerwca br. wzięli udział w diecezjalnych uroczystościach dziękczynnych za beatyfikację Jana Pawła II w Starym Sączu. Uroczystości te będą też transmitowane przez nasze diecezjalne radio RDM Małopolska na częstotliwościach: 103,6; 101,2 – Nowy Sącz; 88,3 – Krynica

12. Pouczeni słowem Bożym, umocnieni darami Ducha Świętego, budujemy naszą jedność z Bogiem i ludźmi. Każdego dnia podejmujemy trud otwierania się na Jego natchnienia, aby przez to uświęcać nasze życie i poprzez dobry przykład głosić Chrystusa, umacniając wspólnotę Kościoła. Na ten codzienny wysiłek działania z mocą Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.