Zaproszenie do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Tarnowa 2011-04-17

Drodzy Diecezjanie z parafii miasta Tarnowa!

Bracia i Siostry!


Ojciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na tegoroczny Wielki Post napisał, iż: „droga, na której jesteśmy zaproszeni do kontemplowania Tajemnicy Krzyża, polega na «upodobnieniu się do śmierci Chrystusa» (Flp 3,10), aby przeżyć głębokie nawrócenie naszego życia: pozwolić się przemienić przez działanie Ducha Świętego, (…) ukierunkować w zdecydowany sposób naszą egzystencję według woli Boga; uwolnić się od naszego egoizmu, pokonując instynkt panowania nad innymi i otwierając się na miłość Chrystusa” (p. 3).

W duchu papieskiego przesłania chcemy za trzy dni, w Wielką Środę przejść ulicami naszego miasta rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Poprowadzi nas sługa Boży, a wkrótce już błogosławiony, Jan Paweł II. Słuchając Jego głosu, dokonamy w czasie tej drogi wielkopostnego rachunku sumienia. Zyskamy też odpusty związane z odprawieniem Drogi Krzyżowej.

Moi Drodzy!

Zapraszam Was do wspólnej wieczornej zadumy przy Krzyżu, którą rozpoczniemy w Wielką Środę na tarnowskim Rynku o godz. 20.00. Zapraszam młodzież i całe rodziny, osoby należące do Ruchów katolickich i stowarzyszeń. Apeluję o udział do wszystkich mieszkańców Tarnowa, zachowujących pamięć o wizycie Jana Pawła II w naszym mieście.

Niech na nowo pociągnie nas nauczanie Jana Pawła II i niech nas poprowadzi przez nawrócenie ku świętości, którą ten wielki papież tak przekonująco zrealizował w swoim życiu w zjednoczeniu z Ukrzyżowanym Panem. Idźmy również tą drogą przeżywając w ciszy i skupieniu ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.

W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa.


† Wiktor Skworc

BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie