V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 KWIETNIA 2011 r. 2011-04-10

Gromadzimy się na Eucharystii, aby zaczerpnąć siły od Jezusa, który nas przygarnia do siebie i umacnia swoim słowem i najświętszym Ciałem. Jako ludzie grzeszni chcemy w sposób szczególny prosić o łaskę wyzwolenia się z naszych nałogów i słabości. Niech udział w tej Mszy Świętej którą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne będzie dla nas źródłem siły w ciągłym nawracaniu się. Rekolekcje, które w Imię Boże rozpoczynamy poprowadzi O. Stanisław Kiełbasa, Redemptorysta, Dyrektor Misji w Tuchowie. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy Jego osobę naszą modlitwą polecając opiece Matki Bożej.

Dzisiaj także przeżywamy pierwszą rocznicę tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęła oficjalna polska delegacja na uroczystości Katyńskie na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego żoną. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkie ofiary tej katastrofy i ich rodziny. Módlmy się także za nas, Polaków, abyśmy byli nieustannie zatroskani o dobro i pomyślność naszej Ojczyzny.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych i dla Młodzieży pracującej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza św. bez kazania a po niej nauka stanowa dla Młodzieży.

Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i w środę będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz.18.00. Nauka stanowa dla Matek i Ojców będzie w poniedziałek rano i wieczorem na Mszy św.

W poniedziałek o godz. 19.00 będzie specjalna Droga Krzyżowa śpiewana w wykonaniu kleryków OO. Redemptorystów z Tuchowa.

Spowiedź będzie we wtorek od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Do chorych objazd będzie w piątek 26 marca od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Jest to objazd przed świętami. Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i we środę. Zakończenie Rekolekcji we środę Mszą św. i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczegółowy program Rekolekcji, podany w biuletynie parafialnym na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.

2. W tym tygodniu Msze święte w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i we środę rano godz. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Natomiast w czwartek, piątek i w sobotę rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. W piątek o godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna o godz. 18.00. Druga Droga Krzyżowa o godz. 19.00.

4. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Prosimy o wykonanie pięknych palm jak w ostatnich latach.

Składka na tacę w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to tzw. Jałmużna postna, to znaczy, że kto korzystał z dyspensy i w okresie Wielkiego Postu spożywał pokarmy mięsne, to z tego tytułu ma złożyć ofiarę. Ta właśnie ofiara jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy świętej o godz. 7.00

W niedzielę palmową Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza Młodzież na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży.

5. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

6. Zachęcamy do korzystania z kiosku Caritas przy kościele. Są w nim do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Są także do nabycia inne przedmioty. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy także potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, o korzystanie z kiosku w czasie Rekolekcji.

7. Kończą się prace przy Domu Katechetycznym. Prosimy o włączenie się do tych prac przez złożenie ofiar w kopertach podpisanych na jaki jest cel przeznaczona ofiara lub dokonać wpłaty na konto parafialne: Parafia Rzymsko – Katolicka Św. Krzyża i M.B.N.P, ul. Krzyska 112, 33 – 103 Tarnów 5, Nr konta: 28 1060 0076 0000 3200 0142 9690.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. W przeżywaniu jubileuszu diecezji, Biskup Ordynariusz zaprasza wiernych i duszpasterzy aby pielgrzymować do Ziemi Świętej – jako do źródła naszej wiary. Pielgrzymkę 8 dniową do Ziemi Świętej z Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym zaproponowano naszemu dekanatowi w terminie: 17 – 24 X. Koszt: 690 euro + 140 $.

Zapisy w kancelarii lub.......Przy zapisie należy podać: nazwisko i imię, adres, telefon kontaktowy oraz dołączyć przedpłatę w kwocie 200 zł. Zachęcamy do odwiedzenia Ziemi Świętej w roku jubileuszu diecezji.

10. Za chwilę, na zakończenie dzisiejszej Mszy Świętej zaśpiewamy pieśń rekolekcyjną „Nie zamykajmy serc”. Wszystkim na cały tydzień zwłaszcza na czas Rekolekcji życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.