IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 KWIETNIA 2011 r. 2011-04-03

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą radości, „laetare” („wesel się”), od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Wesel się, Jeruzalem!”. W tę niedzielę szczególnie podkreślamy fakt, iż każda niedziela – także wielkopostna – niesie w sobie ogromną radość, że Bóg nie pozostawił człowieka samego wobec zła i grzechu, ale go zbawił w Chrystusie! Żyjemy w świecie, w którym prawo do szczęścia umiejscowione jest na pierwszym miejscu listy wartości człowieka. Niekiedy człowiek pragnie osiągnąć je za wszelką cenę w myśl błędnej zasady: „cel uświęca środki”. Zazwyczaj nie zauważa wtedy tych, którzy są obok i potrzebują pomocy. Inaczej czyni Chrystus, widząc biedę i nieszczęście niewidomego, przywraca mu wzrok. Prośmy Go więc podczas tej Eucharystii i adoracji o otwarcie nam oczu na drugiego człowieka i jego potrzeby; prośmy o siłę i moc do przezwyciężania naszych słabości i codziennych upadków.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza św. z racji I niedzieli miesiąca a o 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i dekorację na Wielkanoc, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św. o 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, która rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja będzie trwała do godz. 17.15. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale uczynić to z potrzeby serca.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla Starszych i dla Młodzieży pracującej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w tygodniu będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź będzie we wtorek 12 kwietnia od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Szczegółowy program w przyszłym tygodniu.

Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i w środę na Mszach świętych.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę na potrzeby bieżące parafii, na opłaty i wypłaty.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6. Przypominamy, że Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne . Ofiara wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Prosimy aby już dziś nabywać pascha liki i baranki a nie czynić tego tuż przed świętami bo może ich zabraknąć w centrali Caritasu. Do nabycia są inne przedmioty i kompozycje kwiatowe.

7. Wzorem ubiegłych lat wyruszy coroczna pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia w dniach od 7 do 9 czerwca. Koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem wynosi 100 zł. od osoby. Wpłata przy zapisie w zakrystii u Siostry. Dwa noclegi w Licheniu – koszt 60 zł. od osoby płatny w Licheniu. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

8. W najbliższy czwartek spotkanie modlitewne przed Bierzmowaniem klas I Gimnazjum na Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o sumienną obecność.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Armatys, matka Ks. Krzysztofa pracującego we Francji. Pogrzeb Jej będzie w poniedziałek na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

***

Prezydent Miasta Tarnowa informuje, że wszczął z urzędu postępowanie scaleniowe dla obszarów, przez które będzie przebiegała autostrada A-4. Scalenie obejmie obszar wokół autostrady położony w mieście Tarnowie- Krzyżu.

W celu przybliżenia problematyki scalenia uprzejmie prosimy o pobranie Biuletynu parafialnego z dołączoną broszurką scaleniową oraz zapoznanie się z treścią Obwieszczenia wywieszonego na tablicy informacyjnej przy Kościele.

Jednocześnie powiadamia się, że w siedzibie Rady Osiedla również można uzyskać podstawowe informacje, zlokalizować na mapie grunty objęte scaleniem oraz sprawdzić nazwisko na liście uczestników scalenia.

Licząc na duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem prosimy o przybycie uczestników scalenia w podanych w obwieszczeniu i broszurce terminach na zebrania, na których zostanie odczytane postanowienie o wszczęciu postępowania oraz dokładne omówienie istoty samego scalenia.

Szczegóły są podane w dodatku do Biuletynu Niedzielnego.

****

Dyrekcja Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie przy ul. Lippóczy’ego 4a ogłasza nabór do:

· Szkoły Podstawowej,

· Gimnazjum,

· Zasadniczej Szkoły Zawodowej,

· Liceum Uzupełniającego,

· Liceum Ogólnokształcącego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr telefonu szkoły 14 690 49 99 lub pod adresem www.nieslyszacy.xt.pl

Szkoła zapewnia:

· indywidualną naukę i terapię mowy, umożliwiającą osiąganie sukcesów,

· realizację programów nauczania dostosowanych do potrzeb i możliwości ucznia,

· zróżnicowaną formę zajęć dydaktycznych,

· bezpłatne miejsce w internacie.

mgr Beata Domańska - dyrektor