II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2006 ROK 2006-01-14

W świecie, z którego każdy z nas przychodzi do świątyni, napotykamy różnego rodzaju wartości i systemy na nich zbudowane. Nie zawsze te wartości i systemy zgodne są z duchem Ewangelii. Nie zawsze potrafimy też je poustawiać w swoim życiu tak, aby służyły naszemu prawdziwemu dobru.
Gromadząc się na niedzielnej Mszy Świętej, dajemy pozytywną odpowiedź na pytanie, które Jezus kieruje do każdego z nas, „Czego szukacie?”. Pragniemy tutaj w obecności Chrystusa „poustawiać sobie” nasze życie według Jezusowej hierarchii wartości.1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.

2. We środę - 18 stycznia - w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy świętej.

3. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Jakże wiele zawdzięczamy im w naszym życiu. Te dni są więc doskonałą okazją, abyśmy im za wszystko się odwdzięczyli szczególnie pamięcią w modlitwie. Pamiętajmy nie tylko o tych, którzy są jeszcze z nami, ale także o tych, którzy już odeszli do wieczności.

4. W sobotę zapraszamy na specjalną Mszę świętą z okazji Uroczystości 100 – lecia naszej Jubilatki Janiny Ejgierd. Msza święta będzie o godz. 9.00.

5. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca od roku 2002 została wprowadzona w parafiach naszej diecezji praktyka jednodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Oznacza to, iż raz w roku, w wyznaczony dzień, określona wspólnota parafialna adoruje w swojej parafialnej świątyni – niejako w imieniu całej diecezjalnej rodziny – Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ta forma spotkania ze Zbawicielem zbliży nas do Niego. Dzięki adoracji Eucharystycznego Boga Miłości zbliżymy się także do siebie, wszak będziemy się za siebie nawzajem modlić i reprezentować przed Chrystusem. Wprowadzenie tej praktyki jest jednym z owoców peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu Nawiedzenia w naszej diecezji. Maryja bowiem ukazując Chrystusa prowadziła nas do Niego. Niejako przyprowadzeni przez Maryję stajemy z wiarą przed Chrystusem, aby wyznać „Pan mój i Bóg mój”. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony w każdym roku na 22 stycznia. W tym roku wypada w niedzielę. Niech będzie to dzień osobistego spotkania i głębszego poznania Zbawiciela świata i człowieka. Niech dla nas będzie to szczególny dzień: modlitwy i kontemplacji, dziękczynienia i uwielbienia, przeproszenia i błagania. Przyjdźmy na adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę. Adoracja będzie po Mszach świętych od zakończenia do jej rozpoczęcia. Po południu Adoracja rozpocznie się od godz. 14.30 o tej godzinie będą adorować dzieci, od 15.00 Matki, od 16.00 Ojcowie, od 17.00 Młodzież. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne a po nich wieczorna Msza święta.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Po Mszy św. o godz. 9.00 dla młodzieży a po Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego. W obecnym numerze jest wiele ciekawych artykułów.

9. PORZĄDEK KOLĘDY na ten tydzień :

16 – 21. 01. 2006

PONIEDZIAŁEK

15.00 – ul. Jaracza rozp. od kościoła


WTOREK

15.00 – ul. Spokojna, domy przy Krzyskiej do cmentarza, ul Chryzantemowa
15.00 – ul. Solskiego, rozpoczęcie od ul. Modrzejewskiej


ŚRODA

15.00 – ul. Krzyska cd. z ul Jeżynową, Gierymskich do Wyczółkowskiego
15.00 – ul. Kiepury


CZWARTEK

15.00 – ul. Fałata, Siemiradzkiego, Michałowskiego
15.00 – ul. Bogusławskiego i Zelwerowicza (rozp. Od Modrzejewskiej)


PIĄTEK

16.00 – ul. Modrzejewskiej (cała) rozp. od Krzyskiej
15.00 – ul. Osterwy rozpoczęcie od Nowodąbrowskiej

SOBOTA

10.00 – ul. Krzyska od cmentarza z ul. Ciasną, Jesionową, Dudkiewicza, Morelową, Studnickiegi do Jaracza
10.00 – ul. Schilera, Kurnakowicza, Bodo, Adwentowicza, Smosarskiej


10. Wybierając wartości chrześcijańskie i wcielając je w życie możemy spotkać się z zarzutem, iż jesteśmy niemodni. Opowiadanie się za Chrystusem wymaga nieraz od nas wielkiego heroizmu, a bez błogosławieństwa Bożego jest on niemożliwy do praktykowania w życiu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie