IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 III 2011 r. 2011-03-06

W pierwszą niedzielę marca gromadzimy się w naszej wspólnocie parafialnej, aby uroczyście obchodzić pamiątkę dnia, w którym Chrystus zmartwychwstał i zesłał na Apostołów Ducha Świętego. Chcemy na początku tej Najświętszej Ofiary obudzić w sobie żywą świadomość, że stajemy w obecności Boga. Jezus jest naprawdę z nami: On kieruje do nas swoje słowo, On łamie dla nas chleb, On jest tutaj pośród nas zebranych w Jego imię. Otwórzmy nasze serca i nasze umysły na mądrość, miłość i łaskę, którymi Bóg pragnie nas obdarzyć. Po Mszy świętej będziemy uczestniczyć w adoracji eucharystycznej.

Abyśmy mogli godnie uwielbić teraz Boga i przyjąć dary, które dla nas przygotował, przeprośmy najpierw za wszystkie nasze grzechy.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa. Po Mszy świętej będzie wspólna Adoracja a po niej prywatna do następnej Mszy św. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z Adoracją. O 16.00 Nieszpory Eucharystyczne na które serdecznie zapraszamy wszystkich kto tylko może. Wieczorna Msza Św. o 18.00.

Tak pokierujmy swoim czasem aby brać udział w tym ostatnim 40 Godzinnym Nabożeństwie

2. W tym tygodniu, 9 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 18.00. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.

5. Także od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.

6. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30 a po niej Msza święta. Druga w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o 19.00, z udziałem Młodzieży, dla starszych, którzy nie mogą być na wcześniejszej Drodze Krzyżowej.

W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych

by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich należących do Róż.

Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Dziś w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie rozpoczyna się o godz. 19.15 Kurs Przedmałżeński. Przy okazji podania tej informacji zwracamy się do przyszłych nowożeńców o zgłaszanie w kancelarii parafialnej rezerwacji daty ślubu możliwie przed zamówieniem lokalu na wesele. Chodzi o to by można było wybrać sobie termin najbardziej odpowiedni. Już niektórzy dokonali takiej rezerwacji na jesień i na przyszły rok.

10. We wtorek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki. Panowie mają okazję by obdarzyć kobiety podarunkiem, który rozprowadza Caritas.

11. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny i za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Po Mszy świętej zapalimy znicz pamięci. Przyjdźmy jak najliczniej. Serdecznie zapraszamy.
12. Na dobre przeżycie tego tygodnia i Wielkiego Postu życzymy wszystkim Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację wspólną i prywatną.