VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lutego 2011 r. 2011-02-27

Wszystko, co Bóg dla nas czyni, jest wyrazem Jego mądrości przenikniętej doskonałą miłością. Bóg miłuje i czuwa nad całym światem, nad wszystkimi ludźmi i nad każdym człowiekiem. Kościół w swym nauczaniu określa tę troskę Boga nad stworzeniem jako Bożą Opatrzność.

Eucharystia jest znakiem Bożej opatrzności, gdyż jest tajemnicą wyjątkowego spotkania Boga z człowiekiem. Chociaż Bóg nieustannie jest z nami i czuwa nad każdym z nas, jednak podczas sprawowania Eucharystii dokonuje się szczególne nasze z Nim spotkanie. Jakże powinniśmy dziękować Bożej opatrzności za dar Eucharystii! To w tym Najświętszym Sakramencie Zbawiciel ofiarowuje się nam jako źródło Boskiego życia. Pełni więc zaufania i zawierzenia, przeżyjmy jak najgłębiej dzisiejsze liturgiczne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła. Włączmy się całym sercem w tajemnicę pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On bowiem ustanowił Eucharystię, abyśmy pośród zagrożeń życia doczesnego mogli zostać bezpiecznie doprowadzeni do życia wiecznego według zbawczych zamiarów Bożej opatrzności.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie. Dziękujemy za każdą życzliwą ofiarę

1. Dzisiaj druga niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa Adoracji Najświętszego

Sakramentu przed Wielkim Postem. Adoracja będzie jak w ubiegłą niedzielę. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie, od 17.00 Młodzież, szczególnie klasy I Gimnazjum. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców

2. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

3. W czwartek comiesięczne spotkanie dla klas III Gimnazjum i ich Rodziców

połączone z Mszą św. o godz. 17.00. Prosimy o sumienną i obowiązkową obecność wszystkich. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z Bierzmowaniem.

Także w czwartek spotkanie Caritasu po wieczornym nabożeństwie w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienny udział wszystkich należących i woluntariuszy. Będą omawiane sprawy pomocy potrzebującym w ubiegłym roku i rozpatrzenie ankiet w sprawie pomocy na obecny rok a także szukanie środków pomocy i sprawy bieżące Caritas Diecezjalnej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Dla klas IV, V i VI w środę, w czwartek dla Gimnazjum i w piątek dla klas III , dla młodzieży i starszych. Prosimy o korzystanie ze Spowiedzi w wyznaczonym terminie aby w piątek nie było zbędnych kolejek.

Z racji I piątku odwiedzimy chorych w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego

Jana Pawła II, która będzie po wieczornej Mszy św. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej i przygotowujemy się do Jego Beatyfikacji.

6. W przyszłą niedzielę I miesiąca Adoracja 40 Godzinnego nabożeństwa będzie po każdej Mszy świętej do południa. Po południu o godz. 15.00 Msza św. z Adoracją do Nieszporów, które będą o godz. 16.00 dla wszystkich. Wieczorna Msza św. jak zwykle o godz. 18.00.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Dnia 4 marca 2011 r. ( piątek) o godz. 18.00 w obiekcie Klubu Sportowego „Iskra" Tarnów odbędzie się, zgodnie ze Statutem Klubu, Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2010. Zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków klubu." - Zarząd KS "Iskra".

9. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie rozpocznie się w przyszłą niedzielę – 6.03.2011 r.- o godz. 19.15 Kurs Przedmałżeński. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

10. Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 15 w Tarnowie na rok szkolny 2011/2012 odbywa się od dnia 1marca do 8 kwietnia 2011 drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.edunet.tarnow.pl

Rodzice, którzy nie mają dostępu do Internetu, mogą zgłaszać się po podania do Dyrektora placówki. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

11. Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Niemal po każdej modlitwie wypowiadamy słowo: „Amen”. Tym słowem wyrażamy nasze głębokie zaufanie wobec Boga i zbawczych planów Jego opatrzności. Niech także końcowe błogosławieństwo, które dopełni modlitwę dzisiejszej Eucharystii, będzie znakiem naszego całkowitego zaufania Bogu i Jego zbawczym planom.

Pamiętajmy po południu o Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.