NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 STYCZNIA 2006 ROK 2006-01-08

Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia. Kościół każe nam odbyć wędrówkę nad Jordan, gdzie Jan Chrzciciel udzielał chrztu nawrócenia. Przypomnijmy sobie dzisiaj nasz własny Chrzest, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi. To wielkie zobowiązanie. Każdego dnia musimy do niego dorastać i potwierdzać życiem naszą przynależność do Bożej rodziny. Po Mszy świętej wspólna Adoracja.
Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.
Przeprośmy miłosiernego Boga za zaniedbania, których dopuściliśmy się jako chrześcijanie.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie Adoracja Dzieciątka Jezus z dziećmi.

2. We wtorek o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W szczególny sposób serdecznie zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

4. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.

5. Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II będzie o godz. 20.00. Przyjdźmy na Nią jak najliczniej by swoją obecnością okazać wdzięczność za to wszystko co dla nas uczynił.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.

7. Porządek kolędy 09 – 14. 01. 2006

15.00 – ul. Nowodąbrowska od 74 do 98 i ul. Jesionowa, ul.Leszczyńskiego
15.00 – ul. Cytrynowa, Pomarańczowa, Leszczynowa

15.00 – ul. Nowodąbrowska do 100 do 140 i ul. Ordonówny